به روز شده: 2 ساعت و 39 دقیقه قبل
کد مطلب: 19876
زمان انتشار: دوشنبه 5 اردیبهشت 1390 - 11:48:08

هتک حرمت زنان توسط نیروهای قذافی

بیداری اسلامی > لیبی  - منابع آگاه پزشکی در لیبی هتک حرمت زنان و دختران را جنگ روانی رژیم قذافی علیه انقلاب مردمی و سلاح دیگر این رژیم برای مقابله با انقلابیان دانستند.

به گزارش واحد مرکزی خبر به نقل از پایگاه خبری المحیط ، دکتر سهام سرقیوه متخصص روانپژشکی در بیمارستان روانپژشکی بنغازی در این باره گفت: تحقیقات ما از خانواده ها در شهرهای اجدابیا، بریجه، سلوم و بنغازی با میانگین صد هزار خانواده هشت نفره نشان می دهد تاکنون بیشتر از 235 زن و دختر از سوی نظامیان هوادار قذافی مورد هتک حرمت قرار گرفته اند.

وی افزود، مشکل تنها هتک حرمت زنان نیست بلکه مشکلاتی چون آلوده کردن برخی از این زنان و دختران به ایدز و هپاتیت و ابتلای بیش از 4000 کودک و بیش از ده هزار بزرگسال به اختلالات روانی از مشکلات دیگر موجود است ، با این توضیح که در بسیاری از این موارد اختلالات روانی ناشی از تجاوز به مادران و خواهران افراد مبتلا در برابر چشمانشان بوده است.

هاجر محمد قریف از جبهه ملی نجات لیبی نیز می گوید، قذافی برای مقابله با انقلابیان تنها به سلاح مرگبار خود تکیه نکرده است زیرا از قرص های تقویت میل جنسی نیز در این راه استفاده می کند زیرا با توزیع این قرص ها در میان نظامیانش، آنان را به چنین اقدام جنایتکارانه ای تشویق می کند.

وی افزود، زنان لیبی چشم انتظار ورود گروه تحقیق بین المللی به این کشور هستند تا در این زمینه اطلاعات و آمار جامع تری به جهانیان ارائه شود.

اخیرا برخی از زنان شهر "البیضاء" در شرق لیبی ازتصمیم خود برای شکایت از نظام قذافی به اتهام ارتکاب جنایت علیه زنان و دختران خبر دادند و از لیلی نجم رییس نمایندگی مشترک امور انساندوستانه اتحادیه عرب و سازمان کنفرانس اسلامی خواستند در این زمینه تسهیلات لازم را برای محاکمه سریعتر معمر قذافی فراهم کند.

ایمان العبیدی اولین زن لیبیایی بود که آشکارا در برابر خبرنگاران از اقدام 15 نفر از نظامیان قذافی در تجاوز به او در قصر یکی از نزدیکان قذافی خبر داده بود.
 

کلید واژه: زنان - لیبی
کد مطلب: 19876
زمان انتشار: دوشنبه 5 اردیبهشت 1390 - 11:48:08
همچنین در ارتباط با این مطلب:
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5-1

یادداشت
۴۰ سال پیروزی
۴۰ سال پیروزی
سیدعبداله متولیان
نمایش اقتدار یمنی‌ها
نمایش اقتدار یمنی‌ها
سید هادی سیدافقهی
یمن، مرگ خاموش یک ملت
یمن، مرگ خاموش یک ملت
محسن پاک آئین