به روز شده: 17 ساعت و 28 دقیقه قبل
کد مطلب: 20229
زمان انتشار: شنبه 24 اردیبهشت 1390 - 09:11:58

مرگ صدها پناهنده لیبی در دریا

بیداری اسلامی > لیبی  - پس از عدم کمک یک ناو به پناهندگان لیبی که در چند قایق در سواحل لیبی سرگردان بودند، کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان اعلام کرد، 1200 پناهنده لیبی در دریا غرق شده‌اند.

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری الجزیره، "ملیسا فلمینگ "، سخنگوی کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان با اعلام این که روز گذشته 1200 پناهنده لیبی به جزیره مالت و ایتالیا پای گذاشتند، گفت: این احتمال وجود دارد که 1200 پناهنده دیگر نتوانسته باشند خود را به این دو کشور رسانده و جان خود را در دریا از دست داده باشند.

این سخنان سخنگوی کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان پس از دریافت خبر عدم کمک یک ناو به چند قایق در سواحل لیبی توسط یکی از پناهندگان بیان شد.

این پناهنده به کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان گفته بود که با چشم خود دیده در یکی از قایق‌ها 72 پناهنده به دلیل نداشتن غذا و آب جان خود را از دست داده بودند.

پس از این که این پناهنده نتوانست هویت این ناو را مشخص کند، ناتو اعلام کرد که این ناو متعلق به ناوگان آن نبوده است.

این درحالی است که خبرگزاری فرانسه اعلام کرد: صدها پناهنده فراری لیبی روز جمعه با فرار از دوزخ قذافی پای به جزیره "لامبیدوسا " در جنوب ایتالیا گذاشتند.

سازمان بین المللی مهاجرت نیز اعلام کرد: تاکنون 770 هزار نفر از لیبی به الجزایر، مصر، نیجریه، تونس، چاد و سودان منتقل شده و ده‌ها هزار نفر نیز از طریق دریا به سوی ایتالیا و مالت در حال فرار هستند.

کلید واژه: قذافی - لیبی
کد مطلب: 20229
زمان انتشار: شنبه 24 اردیبهشت 1390 - 09:11:58
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8-1

یادداشت
۴۰ سال پیروزی
۴۰ سال پیروزی
سیدعبداله متولیان
نمایش اقتدار یمنی‌ها
نمایش اقتدار یمنی‌ها
سید هادی سیدافقهی
یمن، مرگ خاموش یک ملت
یمن، مرگ خاموش یک ملت
محسن پاک آئین