به روز شده: 16 ساعت و 39 دقیقه قبل
کد مطلب: 20333
زمان انتشار: چهارشنبه 28 اردیبهشت 1390 - 13:05:17

تاکنون750 هزار تن از لیبی گریخته و 150 هزار تن دیگر آواره شدند

بیداری اسلامی > لیبی  - هماهنگ کننده امور بشردوستانه سازمان ملل در لیبی گفت: بیش از 750 هزار تن از زمان آغاز مناقشه در لیبی از این کشور گریخته‌اند و 150 هزار تن دیگر نیز در این کشور بی‌خانمان شده‌اند.

به گزارش ایسنا پانوس مومتزیس، هماهنگ کننده امور بشردوستانه سازمان ملل در لیبی پس از سفر به این کشور و مذاکره با دو طرف درگیر در این کشور به ژنو سفر کرد.

به گزارش خبرگزاری شینهوا، این مقام رسمی سازمان ملل از مقام‌های لیبی خواست تا چراغ سبز برای انجام اقدامات بشردوستانه در این کشور نشان دهند.

وی ضمن ابراز نگرانی در مورد وخامت اوضاع انسانی در لیبی تصریح کرد: احساس ما این است که هرچقدر بحران در لیبی ادامه یابد وخامت اوضاع در این کشور تشدید می‌شود.

سازمان ملل اوایل ماه جاری پرسنل بین المللی خود را از لیبی خارج کرد.

این مقام سازمان ملل در مورد مذاکراتش در لیبی خاطرنشان کرد: ما مذاکرات بسیار سازنده و مثبتی در لیبی داشتیم. دولت لیبی تضمین‌هایی در مورد حفاظت از غیر نظامیان ارائه کرد.

این اظهارات هماهنگ کننده امور بشردوستانه سازمان ملل در لیبی در حالی مطرح شد که اوضاع انسانی در شهر مصراته همچنان وخیم است و گروه‌های امداد رسان همچنان تلاش می‌کنند تا کمک‌های بشردوستانه بیشتری وارد مصراته شود.

به گفته پانوس مومتزیس اولویت دیگر باید مناطق کوهستانی غربی در لیبی باشد جایی که مناقشه در این منطقه جان هزاران انسان رادر خطر قرار داده است.

کلید واژه: قذافی - لیبی
کد مطلب: 20333
زمان انتشار: چهارشنبه 28 اردیبهشت 1390 - 13:05:17
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9-2

یادداشت
۴۰ سال پیروزی
۴۰ سال پیروزی
سیدعبداله متولیان
نمایش اقتدار یمنی‌ها
نمایش اقتدار یمنی‌ها
سید هادی سیدافقهی
یمن، مرگ خاموش یک ملت
یمن، مرگ خاموش یک ملت
محسن پاک آئین