به روز شده: 17 ساعت و 13 دقیقه قبل
کد مطلب: 21017
زمان انتشار: یکشنبه 5 تیر 1390 - 09:06:56

عربستان حامی نخست دیکتاتورهای عرب معرفی شد

عربستان حامی نخست دیکتاتورهای عرب معرفی شد
بیداری اسلامی  - سخنرانان و شرکت کنندگان در'کنگره اروپایی همبستگی با مردم بحرین ' عربستان سعودی را حامی نخست دیکتاتورهای عرب و عامل تفرقه افکنی میان مسلمانان معرفی کردند.

بنا برگزارش ایرنا، دههاشرکت کننده دراین کنگره که روز شنبه درهتل 'مترو پولیتن ' مادرید پایتخت اسپانیا برگزارشد، همچنین ضمن اعلام همبستگی با مردم بحرین در راه مبارزه برای کسب آزادی ، نقض حقوق بشردربحرین ،تلاش درایجاد اختلاف میان اهل سنت و شیعیان و دخالت عربستان درحمایت از رژیم سرکوبگر بحرین را نیز محکوم کردند.
شرکت کنندگان دراین کنگره متشکل ازاندیشمندان ، فعالان حقوق بشر، مسئولان نهادهای فرهنگی و اسلامی کشورهای مختلف و شبکه های رسانه ای واینترنتی باتاکید براینکه مردم بحرین به دنبال آزادی وحق وحقوق خودهستند،خواستار عقب نشینی فوری نیروهای مداخله گرخارجی و داخلی بحرین دربرابرمردم این کشورشدند.
'عبدالغنی المعمار' رئیس مرکز فرهنگی‌ اسلامی اهل البیت(ع) مادرید به عنوان نخستین سخنران این کنگره ضمن انتقاد ازبی توجهی سران عرب وسایرکشورهای نسبت به سرکوب مردم بحرین تصریح کرد: مردم بحرین ده ها سال است که تحت سرکوب قراردارند، اما جامعه عرب و سایر کشورها با سکوت خود به آن بی توجهی کرده و آن را پشت گوش انداخته اند.
'کریستینا دل بایه ' خواننده اسپانیا عضو تشکیلات زنان هنرمند در برابر خشونت جنسی‌ و معاون رئیس بنیاد' تغییر برای تغییر' نیزدراین کنگره طی سخنانی در مورد نقش زن در کشمکش ها گفت : زنان درهمه جنگ ها تحت ستم مضاعف قراردارند وزجر دو برابر می‌ کشند.
وی تصریح کرد:ما امروز می‌ خواهیم سکوت را بشکنیم و باید بحرین را دراولویت قرار دهیم، زیرا جامعه جهانی‌ سکوتی فاجعه باردربرابرفجایع بحرین مرتکب شده است .
دل بایه افزود: به رغم اینکه رسانه ها و مطبوعات می‌ گویند که مشکل بحرین مشکل دینی است، اما مردم بحرین خواهان آزادی و حق و حقوق خود هستند .
وی یاد آور شد:درحالی که درآغاز قیام مردم بحرین در روز 14 فوریه سال جاری ، پنج نفر کشته و بیش از دو هزار نفر مجروح شدند ، هیچ کمک پزشکی به آنها ارایه نشد ، همانگونه که درشهر'جنین' فلسطین اشغالی اتفاق افتاد و رژیم صهیونیستی مانع رسیدن کمک به مجروحان شد و آنها به دلیل خونریزی جان باختند .
'خولیو رودریگز بوئنو' رئیس انجمن 'اکنون صلح 'اسپانیا نیز دراین کنگره لشگر کشی کشورهای عرب به بحرین راسرزنش کرد و اظهار‌ داشت : درقیام مردم بحرین موضوع مهم لشگرکشی گروه ائتلافی ازکشورهای عرب به رهبری عربستان سعودی است که در مسایل داخلی‌ این کشور دخالت کرده اند .
وی گفت : تحولات درمصر و تونس بنا بردلایل گوناگونی به پیروزی رسیدند و دیکتاتورهای آنها رفتند و ارتش تصمیم گرفت که به دیکتاتوری ادامه ندهد، اما در کشورهایی‌ از جمله بحرین و لیبی‌ دیکتاتورها با حمایت ارتش به کارخود ادامه می‌ دهند .
بوئنو افزود :سازمان ملل هیچ قطعنامه ای را علیه رژیم بحرین صادر نکرد و به دلیل منافع شخصی‌ ودلارهای نفتی چشمان خود را برروی حوادث این کشور بست .
وی تاکید کرد که غرب باید دراین زمینه مانع نقض حقوق بشرشود و نقش خاتمه دهنده به دیکتاتوری را داشته و پاسخ محکمی به آن بدهد.
'سعید شهابی' فعال جنبش دمکراتیک بحرین مقیم انگلیس نیزطی سخنانی گفت : کشورهای غربی برده نفت شده ا‌ند و من باور ندارم که لشکرکشی‌ عربستان تنها خواسته 'باراک اوباما' رئیس جمهوری آمریکا باشد .
وی با تاکید براینکه لشکرکشی‌ به بحرین نیز مانند لشگر کشی به افغانستان یک اشغال است، تصریح کرد:عربستان سعودی گهواره دیکتاتورهای جهان است و از آنها حمایت کرده می‌ کند وبه آنها اجازه اقامت می دهد.
وی با طرح پرسشی مبنی براینکه ، 'اگراقدام 'حسنی مبارک 'دیکتاتورمصر در دستور شلیک به سوی مردم یک جرم است، پس چرا دستور شلیک به سوی مردم بی‌ دفاع بحرین از سوی رژیم' آل خلیفه' یک جرم محسوب نمی‌ شود؟ تاکید کرد:
اگرجامعه جهانی‌ چشمانش را در مقابل جنایات رژیم بحرین ببندد با اقدام خود از تروریسم دفاع کرده است .
وی با انتقاد شدید ازدولت عربستان سعودی ، این کشور را مسئول تامین مالی‌ تروریسم درعراق ، پاکستان و نیویورک دانست ، و گفت : مشکل اصلی‌ اسلام نیست، بلکه تفکرات دینی جدایی طلبانه موجود درعربستان درجهت تفرقه افکنی بین مسلمانان بوده و مدرسه های وهابی آنها مشکل اصلی‌ است .
'حیدر ابراهیم' رئیس بنیاد شیعیان سوئد نیزدراین کنگره همبستگی با مردم بحرین اظهارداشت: وضعیت بحرین به دلیل منافع ای که کشورهای عرب و غرب دنبال می‌ کنند، بسیار پیچیده است .
وی تصریح کرد :رژیم آل خلیفه مردم را می‌ترساند که اگراعتراضات پیروز شوند ، دیکتاتوری شیعه در منطقه برقرار خواهد شد و در این باره دولت بحرین باید بداند که یک جامعه چند فرهنگی‌ یا چند فرقه ای را نمی‌ شود با زور چماق و تیر و فشنگ رهبری کرد و مردم بحرین باید خودشان دولت این کشور را انتخاب کنند.
'علا الخطیب' فعال سیاسی عراق و مفسر شبکه 'الفیاح' مقیم انگلیس نیز طی سخنانی ضمن طرح سئوالی مبنی براینکه' چگونه می‌ شود، یک کشورحق اعتراض و تغییر و تحول را داشته باشد و در کشوری دیگر مانع از این انقلاب شد؟ گفت: بین مذاهب مختلف دینی مسلمان بحرین مشکلی‌ وجود ندارد، بلکه مشکل بین مردم و سیاستمداران کشور این کشوراست .
الخطیب تصریح کرد که ما برای انجام یک انقلاب ، لزومی به داشتن اجازه نداریم . مردم جامعه عرب از یوغی که ستمکاران دولت های عرب به گردن آنها انداخته ا‌ند رنج می‌برند و آمریکا نیز می‌ خواهد مردم این منطقه را برده خود کند و دراین امر هرگاه به نفعش باشد از مردم حمایت می‌ کند وهرگاه که به سودش نباشد برخلاف آن عمل می کند.
'میگل آنخل اررو (محمد امین )' معاون فدراسیون مسلمانان اسپانیا نیزدراین کنگره اظهارداشت : مردم بحرین به دنبال حق و حقوق ، آزادی و دمکراسی هستند درحالیکه رژیم آل خلیفه نماینده قدرت های غربی است .
وی با اشاره به کشورهای شورای همکاری های خلیج فارس گفت :این شورا قصد دارد که مغرب ، کشوری را با شش هزارکیلومترفاصله ازاین منطقه عضواین شورا کند و دراین زمینه در صدد جذب اردن نیزبرآمده است و نکته قابل توجه این است که همه این کشورها پادشاهی بوده و حکمرانان آنها دیکتاتورهستند.
'جعفرالحسابی‌ ' زندانی سیاسی سابق واز رهبران جنبش دمکراتیک بحرین مقیم انگلیس در مورد اسارت خود در زندان بحرین و شکنجه هایی‌ که به وی تحمیل شده است، اظهارداشت که بدون هیچ دلیلی‌ به جاسوسی برای ایران وانگلیس متهم و به زندان افتاده است.
وی با اشاره به اینکه درسال 1990 میلادی به مدت 23 روز زندانی بوده و شکنجه شده وسپس به انگلیس رفته است ، گفت : بعد از چند سال به بحرین رفتم که دوباره مرا دستگیر کردند و این بار نزدیک به 50 روز زندانی بوده و شکنجه شدم .
وی افزود: دردوره زندان تنها برای خوردن غذا و نماز به من اجازه نشستن می‌ دادند و تمام روز در یک محوطه دو در دو متر سرپا بودم، مرا از دستها آویزان می‌ و فلک می کردند یا اینکه بدنم را لخت نموده و به من شوک برقی می‌ دادند .
وی با بیان اینکه ازداشتن وکیل محروم بوده است ، اضافه کرد: تنها دردادگاه به من وکیل دادند درحالیکه نمی‌ توانستم وضعیت خود را برایشان شرح دهم، زیرا یک نگهبان در کنارم ایستاده بود و قاضی دادگاه به رغم اینکه اثرات شکنجه را در بدن من دید، هیچ اشاره ای به آن در پرونده من نکرد .
سخنرانان این کنگره درادامه درپاسخ به پرسشی ازشرکت کنندگان مبنی براینکه چرا در مقابل موج وهابیت ، موج دیگری برای مقابله با آن ایجاد نمی‌ شود؟ اظهارداشتند که این جنبش ثمره ای نخواهد داشت، زیرا نباید میان مسلمانان تفرقه بیشتری ایجاد کرد ، بلکه باید به فکرهمبستگی‌ و اتحاد بود .
'محمد امین 'معاون فدراسیون مسلمانان اسپانیا دربخش پرسش وپاسخ این کنگره درجواب به سئوالی مبنی برعدم برخورد اتحادیه اروپا با موج اسلام ستیزی درهلند، مدعی شد:دلیل به وجود آمدن این موج ، مسلمانانی هستند که با رفتار ناشایست و افکارغلط خود باعث بدبینی‌ اروپایی ها نسبت به اسلام و مسلمانان شده اند .
وی افزود:همانگونه که اتحادیه اروپا باید با قوانینی‌ مانع از چنین وقایعی شود ، باید قوانینی‌ تصویب گردد که مانع ازاسلام ستیزی شده واز نفرت و دوری ممانعت کند.
'سعید شهابی' فعال جنبش دمکراتیک بحرین مقیم انگلیس نیزدرپاسخ به سئوالی مبنی براینکه نقش حکومت ایران ، 'آیت الله خامنه ای' (مقام معظم رهبری) و 'احمدی نژاد' در مسائل بحرین چیست؟ اظهار داشت :ما نباید فراموش کنیم که جامعه جهانی‌ همیشه دین شیعه را با ایران ربط می‌ دهد .
وی گفت: مردم بحرین از ایران رنج نمی‌ برند، بلکه از سوی رژیم بحرین سرکوب می‌ شوند ، ایران در این مورد همه سرکوب ها در بحرین و وضعیت این کشور را درخبرهای خود پوشش می‌ دهد و این کار بسیار درستی‌ می‌ باشد .
شهابی افزود :احمدی نژاد رئیس جمهور منتخب مردم ایران است، احمدی نژاد می‌ تواند ابعاد منفی‌ و مثبت خود را داشته باشد اما یک فرد ساده است که زندگی‌ ساده ای دارد و از تجملات دوری می کند .
وی تصریح کرد :دوست داشته باشیم یا نه ، ایران اگر سیستم و نظام کنونی خود را نداشت تا به حال متلاشی می‌ شد و با وجود اینکه این کشور دراین سال ها با جنگ ، انقلاب ، تحریم ها و غیره مواجه شده است، اما به توسط نظام خود توانسته مقاومت کند و در جامعه جهانی‌ نقش بسزایی داشته باشد.

کد مطلب: 21017
زمان انتشار: یکشنبه 5 تیر 1390 - 09:06:56
همچنین در ارتباط با این مطلب:
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8+4

یادداشت
۴۰ سال پیروزی
۴۰ سال پیروزی
سیدعبداله متولیان
نمایش اقتدار یمنی‌ها
نمایش اقتدار یمنی‌ها
سید هادی سیدافقهی
یمن، مرگ خاموش یک ملت
یمن، مرگ خاموش یک ملت
محسن پاک آئین