به روز شده: 13 ساعت و 47 دقیقه قبل
کد مطلب: 21093
زمان انتشار: شنبه 11 تیر 1390 - 09:29:37

لاوروف:غرب خودسرانه از قطعنامه شورای امنیت تفسیر دو پهلو می کند

لاوروف:غرب خودسرانه از قطعنامه شورای امنیت تفسیر دو پهلو می کند
بیداری اسلامی > لیبی  - وزیر امور خارجه روسیه کشورهای غربی را متهم کرد با بهانه قرار دادن قطعنامه شورای امنیت در مورد لیبی هر کاری که مایل هستند در این کشور انجام می‌دهد که این مسئله غیرقابل قبول است.

به گزارش فارس به نقل از روزنامه «وزگلاد»، روسیه بار دیگر از اقدامات کشورهای غربی در لیبی و تفسیر «دوپهلو» از قطعنامه شورای امنیت در مورد این کشور انتقاد کرده و از آنها خواست تا دست از انجام «هرکاری که دلشان می‌خواهد» در لیبی دست بردارند.

"سرگئی لاوروف " وزیر امور خارجه روسیه روز جمعه در کنفرانس مطبوعاتی بعد از ملاقات با "آلن ژوپه " همتای فرانسوی خود در مسکو اعلام کرد، قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد باعث برانگیختن حس خودسری کشورها شده و اکنون شاهد آن هستیم که هر کس هر کاری که دلش می‌خواهد در لیبی انجام دهد.

وزیر خارجه روسیه تلاش برای تفسیر دوپهلو از قطعنامه شورای امنیت را «وضعیتی غیرقابل قبول» ارزیابی کرد.

لاوروف افزود: سندی که روسیه ترجیح داده در هنگام رای گیری به آن در شورای امنیت رای ممتنع دهد، همانطور که همه مطلعند، این امکان را برای غرب بوجود آورده که به بهانه دفاع از شهروندان غیرنظامی لیبی به بمباران شهرهای این کشور بپردازد که در پی آنها همین مردم غیرنظامی کشته می‌شوند.

لاوروف تاکید کرد: ما بر این عقیده هستیم که باید هر چه سریعتر درگیری و خشونت‌ها در لیبی پایان داده شده و طرفین رو به مذاکره برای آشتی ملی بیاورند و خود مردم لیبی تعیین کنند که چه نظام سیاسی را برای کشورشان مناسب می‌دانند.

وزیر امور خارجه فرانسه نیز در این کنفرانس خبری اعتراف کرد که کشورش برای انقلابیون لیبی اسلحه ارسال کرده است. ژوپه در عین حال تاکید کرد که این مسئله مغایرتی با قطعنامه شورای امنیت ندارد.

وزیر امور خارجه روسیه روز پنج‌شنبه در سخنرانی در دومای دولتی اعلام کرده بود که تایید این خبر که فرانسه به انقلابیون لیبی تسلیحات نظامی می‌دهد، نقض آشکار قطعنامه شماره 1970 شورای امنیت سازمان ملل متحد است.

لاوروف یادآور ده بود: مقامات مسکو هر نوع تلاش غرب برای سرنگونی رژیم‌های نامطلوب در جهان عرب را غیرقابل قبول می‌دانند. وی گفت: تلاش‌ها برای تغییر رژیم‌های نامطلوب برای غرب نمی‌تواند مورد حمایت قرار بگیرد. ما خواستار رعایت صریح حقوق بین الملل هستیم.

کد مطلب: 21093
زمان انتشار: شنبه 11 تیر 1390 - 09:29:37
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6+2

یادداشت
۴۰ سال پیروزی
۴۰ سال پیروزی
سیدعبداله متولیان
نمایش اقتدار یمنی‌ها
نمایش اقتدار یمنی‌ها
سید هادی سیدافقهی
یمن، مرگ خاموش یک ملت
یمن، مرگ خاموش یک ملت
محسن پاک آئین