به روز شده: 12 ساعت و 7 دقیقه قبل
کد مطلب: 21491
زمان انتشار: سه شنبه 4 مرداد 1390 - 09:27:58

طرح ایران برای حل وضعیت بحرانی لیبی

طرح ایران برای حل وضعیت بحرانی لیبی
بیداری اسلامی > لیبی  - سخنگوی وزارت امور خارجه:‌ توقف جنگ در لیبی در اولویت است.

به گزارش واحد مرکزی خبر  رامین مهمانپرست، سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: طرحی را که ایران برای حل وضع بغرنج لیبی با کشورهای منطقه مطرح کرده است، با توجه به مشترکات آن با دیگر طرح های ارائه شده از سوی کشورهای دیگر، رو به پیشرفت است.

مهمانپرست افزود: برخی شاخص ها در اولویت ماست که در نخستین مورد باید جنگ در لیبی متوقف شود تا مردم بیگناه آسیب نبینند و نکته دیگر این است که فرصت مردم سالاری و مشارکت مردم در آینده شان فراهم شود.

وی با تاکید بر اینکه وارد شدن کشورهای مختلف و بیگانه را نمی پذیریم گفت: کشورهای عضو ناتو با دخالت در لیبی باعث صدمات بیشتر مردم شده اند؛ مصلحت نمی دانیم که ناتو بخواهد دخالت بیشتری کند و با توجه به آسیب های وارد شده به این کشور ناتو باید پاسخگو باشد.

مهمانپرست گفت: مردم منطقه به دنبال این هستند که زمینه های حضور در عرصه سیاسی را داشته باشند و ایران نیز از آغاز، از تحولاتی که در مصر ایجاد شده از مطالبات مردمی حمایت کرده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: یک مسئله جدی در مورد یمن این بود که تلاش بسیاری شد که مردم آگاه شوند و مسیر تحولات در راه اصلی خود بماند و ما از خواسته های مردم یمن حمایت کنیم.

وی افزود: هنوز نیروهای خارجی منطقه بحرین را ترک نکرده اند و ایران تلاش کرده است که زمینه خروج نیروهای بیگانه را فراهم کند.

 

 

 

کد مطلب: 21491
زمان انتشار: سه شنبه 4 مرداد 1390 - 09:27:58
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7+1

یادداشت
۴۰ سال پیروزی
۴۰ سال پیروزی
سیدعبداله متولیان
نمایش اقتدار یمنی‌ها
نمایش اقتدار یمنی‌ها
سید هادی سیدافقهی
یمن، مرگ خاموش یک ملت
یمن، مرگ خاموش یک ملت
محسن پاک آئین