به روز شده: 20 دقیقه قبل
کد مطلب: 21917
زمان انتشار: دوشنبه 7 شهریور 1390 - 10:23:14

محل اختفای قذافی به روایت خبرهای ضدو نقیض

محل اختفای قذافی به روایت خبرهای ضدو نقیض
بیداری اسلامی > لیبی  -  درحالی که برخی منابع از فرار دیکتاتور لیبی به زیمباوه و الجزائر خبر می دهند، محافظ شخصی سابق او می گوید که قذافی هنوز در لیبی است و به نیجریه خواهد رفت.

 به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری "الجزیرة"، "مصطفی عبدالجلیل" رئیس شورای انتقالی لیبی اعلام کرد که این شورا هیچ اطلاعاتی درباره مکان "معمر القذافی" و فرزندانش ندارد.

* قذافی و پسرانش به الجزائر گریخته اند

این در حالی است که خبرگزاری "الشرق الاوسط" به نقل از یک منبع آگاه نظامی از انقلابیون لیبی اعلام کرد که یک کاروان شامل 6 خودروی ضد زرهی مرسدس بنز مرزهای لیبی را به مقصد الجزائر ترک کرده است و انتظار می رود که قذافی، فرزندانش و مقامات ارشد حکومتی با همین خودروهای ضد زرهی وارد الجزائر شده باشند.

اما "محمود جبریل" رئیس شورای اجرایی در شورای انتقالی لیبی تاکید کرد که این گزارش ها تایید شده و مستند نیستند.

همچنین نیروهای ناتو نیز این گزارش ها را تایید یا رد نکردند. ضمن این که یکی از شخصیت های اعیان در منطقه مرزی "ایلیزی" این امر را رد و اعلام کرد که چنین اقدامی بدون این که کسی آن را ببیند امکان‌پذیر نیست و یک کاروان با 6 خودروی زرهی بدون این که دیده شود، نمی تواند از مرز لیبی خارج شود.

* قذافی برای فرار به نیجریه برنامه ریزی کرده است

از سوی دیگر "عبدالسلام خلف الله النداب" محافظ شخصی سابق سرهنگ نیز اعلام کرد: قذافی در طرابلس یا سبها است. من معتقدم که او در طرابلس یا حومه آن است و از آن خارج نشده است و برای خروج از لیبی به سبها می رود تا از آنجا به نیجریه برود. زیرا او در نیجریه کسانی را دارد که از او حمایت می کنند.
 
* قذافی به زیمباوه گریخته است

از سوی دیگر روزنامه دیلی‌میل به نقل از مخالفان رئیس جمهور زیمبابوه نوشت که سرهنگ با استفاده از هواپیمای شخصی "رابرت موگابه" از لیبی به زیمبابوه گریخته است.

این روزنامه مدعی شد که قذافی با استفاده از یک جت نیروهای هوایی این کشور در ساعات اولیه صبح روز چهارشنبه گذشته وارد زیمبابوه شده است و به یک خانه در حومه "هراره" پایتخت زیمباوه منتقل شده است.

یک سخنگوی جناح مخالف جنبش برای تغییرات دموکراتیک در زیمبابوه نیز گفت: بی تردید قذافی اینجا است.

 

کلید واژه: لیبی
کد مطلب: 21917
زمان انتشار: دوشنبه 7 شهریور 1390 - 10:23:14
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5-3

یادداشت
۴۰ سال پیروزی
۴۰ سال پیروزی
سیدعبداله متولیان
نمایش اقتدار یمنی‌ها
نمایش اقتدار یمنی‌ها
سید هادی سیدافقهی
یمن، مرگ خاموش یک ملت
یمن، مرگ خاموش یک ملت
محسن پاک آئین