به روز شده: 7 ساعت و 21 دقیقه قبل
کد مطلب: 21934
زمان انتشار: سه شنبه 8 شهریور 1390 - 09:50:18

امام موسی صدر و دو همراهش زنده و در زندان قذافی هستند

امام موسی صدر و دو همراهش زنده و در زندان قذافی هستند
بیداری اسلامی > لیبی  -  جنبش أمل لبنان اعلام کرد: امام موسی صدر و دو همراهش زنده و در زندان قذافی هستند.

به گزارش فارس، دفتر جنبش أمل لبنان در تهران در سالگرد ربوده شدن امام والاقدر سید موسی صدر بیانیه ای به شرح زیر صادر کرد: «والذین جاهدوا فینا لنهدینهم سبلنا و ان‌الله لمع المحسنین... صدق‌الله العلی العظیم»

سی و سه سال از ناپدید شدن امام موسی صدر و دو همراه وی می‌گذرد و آنان در زندان‌های معمر قذافی طغیانگر به سر می‌میرند؛ آنان در زندان منتظرند مردان خدا آزادشان کنند، تا به عرصه جهاد و مقاومت بازگردند.

امام صدر پیشرو اصلاحات و داعیه‌دار جهاد برای آزادی مقدسات و درصدر آنها قدس شریف است و بدون خستگی برای پیروزی انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمینی تلاش کرد.

وی مانعی بزرگ در برابر امتداد و گسترش فتنه در لبنان و اولین کسی بود که در برابر اشغالگری اسرائیل ایستاد.

او مرد وحدت ملی است که می‌خواست لبنان نمونه تمدنی برای جهان باشد که طوایف و مذاهب مختلف در آن در کنار هم زندگی می‌کنند، تا این کشور نژادپرستی اسرائیل را رساند و پوشالی بودن بسیاری به چالش بکشد. او رنج و درد مستضعفان، محرومان و مظلومان را به همه محافل رسمی داخلی، منطقه‌ای و بین‌الملل از سازمان‌ها و خیانت‌شان را آشکار کرد.

این مرد بزرگ یا دو همراه خود آقایان شیخ محمد یعقوب و عباس بدرالدین روزنامه‌نگار آن زمان در جریان‌ دیدار رسمی از لیبی ربوده شد؛ این دیدار در چارچوب دیدارهای امام صدر از کشورهای عربی و اسلامی با هدف رویایی یا برنامه‌های رژیم صهیونیستی صورت می‌گرفت و آنان به دست جنایتکار معمر قذافی سرکش ربوده شدند.

ما در جنبش أمل تأکید می‌کنیم که امام صدر و دو همراهش زنده‌اند و در زندان‌های قذافی سرکش به سر می‌برند و مسئله آزادی آنان مسئولیتی ملی و اسلامی و حتی امانتی برعهده همه آزادگان جهان است به همین خاطر همه اهل شرف دعوت می‌کنیم در این راه تلاشی را به کار ببندند که در سطح فداکاری‌ها و جهاد امام موسی صدر باشد و به درجه فداکاری امام صدر در راه مسائل مقدس برسد.

برادران ما در جمهوری اسلامی ایران این قضیه را پیگیری می‌کنند، زیرا مسئله امام موسی صدر برای امام راحل سید روح‌الله موسوی خمینی (قدس سره) اهمیت فراوان داشت و این امر برای رهبر معظم انقلاب سیدعلی خامنه‌ای نیز دارای اهمیتی بسیار است.

ما در سالگرد ربوده شدن امام موسی صدر و دو همراهش یاد آنان و فداکاری‌های بزرگشان را در راه آزادی و عدالت گرامی داشته و اعلام می‌داریم، این دعوتی است برای اینکه آن فداکاریها را انگیزه‌ای برای تلاش بیشتر در راه آزادی امام موسی صدر و دو همراهش قرار دهیم، چرا که این مسئولیتی انسانی، اخلاقی، ملی و اسلامی و حتی مسئولیت آزادگان همه عالم است.

مسئله امام موسی صدر دیگر معما نیست، بلکه از نور خورشید در وسط روز روشن‌تر است؛ او زنده است... زنده است... زنده است و منتظر دستان مجاهدان و وفاداران است تا او را آزاد کنند و ما باید برای آزادی وی و همراهانش تلاش کنیم.

 

کلید واژه: امام موسی صدر
کد مطلب: 21934
زمان انتشار: سه شنبه 8 شهریور 1390 - 09:50:18
همچنین در ارتباط با این مطلب:
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8-4

یادداشت
۴۰ سال پیروزی
۴۰ سال پیروزی
سیدعبداله متولیان
نمایش اقتدار یمنی‌ها
نمایش اقتدار یمنی‌ها
سید هادی سیدافقهی
یمن، مرگ خاموش یک ملت
یمن، مرگ خاموش یک ملت
محسن پاک آئین