به روز شده: 14 ساعت و 8 دقیقه قبل
کد مطلب: 22105
زمان انتشار: شنبه 19 شهریور 1390 - 08:36:21

تکذیب قطعی کشف پیکر امام موسی صدر

تکذیب قطعی کشف پیکر امام موسی صدر
بیداری اسلامی > لیبی  - سخنگوی شورای انتقالی لیبی، رئیس شورای نظامی شهر طرابلس، سخنگوی نظامیان لیبی و چند خبرنگار لیبیایی نیز در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس کشف پیکر امام موسی صدر را تکذیب کردند.

 به‌ گزارش فارس، ساعاتی پیش شبکه آمریکایی «الحره» به نقل از منابع خبری مدعی شد پیکر امام موسی صدر به همراه 17 زندانی دیگر در یکی از بیمارستان‌های لیبی کشف شده است.

بلافاصله این خبر که در برخی شبکه های اجتماعی نیز منتشر شده بود، از سوی رسانه ها تکذیب شد.

در همین راستا منابع رسمی لیبی اعم از اعضای شورای انتقالی و روزنامه‌نگاران در گفت‌وگو با خبرنگار فارس، کشف پیکر امام موسی صدر را تکذیب کردند.

"محمود شمام" سخنگوی شورای انتقالی لیبی این خبر را کذب خواند و گفت: با توجه‌ به‌ شخصیت امام موسی صدر و اهمیت این موضوع، اگر پیکر ایشان کشف می شد، شورای انتقالی و بنده‌ از آن مطلع می شدم اما تاکنون چنین چیزی به‌ ما ابلاغ نشده‌ است.

خبرنگار فارس برای پیگیری این خبر با " عبد‌الکریم بالحاج" رئیس شورای نظامی طرابلس،سرهنگ "احمد بانی" سخنگوی شورای نظامی وابسته به شورای ملی انتقالی لیبی و چندین خبرنگار از شهرهای مختلف این کشور تماس گرفت اما همه‌ آنها کشف پیکر امام موسی صدر و  خبر این شبکه‌ آمریکایی را تکذیب کردند.

خبرنگار شبکه العاصمه لیبی: ما نگفتیم جسد امام موسی صدر پیدا شده

"محمد منعیم" خبرنگار شبکه‌ خبری لیبیایی العاصمه که‌ برای اولین بار این شبکه‌ خبر کشف اجساد را منتشر کرد، در گفت‌وگو با خبرنگار فارس ماجرا را چنین روایت کرد: ما نگفتیم که‌ جسد امام موسی صدر پیدا شده‌ بلکه‌ شبکه‌ خبری ما به‌ نقل از یک شاهد عینی اعلام کرد در یکی از زیر زمین های بیمارستان طرابلس چندین جسد پیدا شده که‌ احتمال می رود زمان مرگ آنها چند ماه‌ پیش باشد و یا چند سال پیش باشد.

وی افزود: ما نیز اعلام کردیم کشف این اجساد در حالی است که‌ هنوز از سرنوشت امام موسی صدر خبری نیست اما شبکه‌ آمریکایی الحره‌ با کپی برداری ناشیانه‌ از این خبر بخش های از آن را سانسور و بخش های را نیز به‌ آن افزود.

در حالی که بسیاری از صاحبنظران معتقدند که امام موسی صدر زنده است، به نظر می رسد اینگونه خبرسازی ها، تلاش برای القای شهادت این عالم شیعی و بستن پرونده ربایش اوست.

 

کلید واژه: امام موسی صدر
کد مطلب: 22105
زمان انتشار: شنبه 19 شهریور 1390 - 08:36:21
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7-2

یادداشت
۴۰ سال پیروزی
۴۰ سال پیروزی
سیدعبداله متولیان
نمایش اقتدار یمنی‌ها
نمایش اقتدار یمنی‌ها
سید هادی سیدافقهی
یمن، مرگ خاموش یک ملت
یمن، مرگ خاموش یک ملت
محسن پاک آئین