به روز شده: 13 ساعت و 20 دقیقه قبل
کد مطلب: 22165
زمان انتشار: چهارشنبه 23 شهریور 1390 - 08:33:30

شورای ملی انتقالی لیبی هر گونه نقض حقوق بشر در این کشور را محکوم کرد

شورای ملی انتقالی لیبی هر گونه نقض حقوق بشر در این کشور را محکوم کرد
بیداری اسلامی > لیبی  -  مقامات جدید لیبی اعلام کردند که آنها هرگونه نقض حقوق بشر در این کشور چه از سوی نیروهای شورای ملی انتقالی و چه از سوی نیروهای قذافی را محکوم می کنند.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، شورای ملی انتقالی لیبی همچنین قول داد که در مورد هرگونه اتهام نقض حقوق بشر علیه نیروهای مخالف قذافی تحقیقات انجام شود و در عین حال اعلام کرد که اکثر موارد نقض حقوق بشر و سوءرفتار ذکر شده در گزارش سازمان عفو بین الملل توسط عوامل رژیم سابق لیبی انجام شده است.

کمیته اجرایی شورای ملی انتقالی لیبی در بیانیه ای اعلام کرد: 'این شورا قاطعانه متعهد به احترام به حقوق بشر و حاکمیت قانون چه در داخل و چه در خارج از لیبی است. اکثر موارد ذکر شده در گزارش سازمان عفو بین الملل در مورد نقض حقوق بشر، سوءرفتارها و کشتارهای وحشتناک طی ناآرامی ها اخیر لیبی توسط رژیم قذافی انجام شده است. با این حال مواردی نیز در مورد اتهام نقض حقوق بشر توسط نیروهای شورای ملی انتقالی لیبی مطرح شده که این شورا در مورد آن تحقیق خواهد کرد.'

سخنگوی شورای ملی انتقالی لیبی ضمن محکومیت شدید هرگونه نقض حقوق بشر از سوی تمام نیروهای درگیر گفت شورای ملی انتقالی تلاش می کند تا تمامی گروههای مسلح را تحت کنترل در اورد تا این گروهها از یک نظام واحد پیروی کنند. همچنین این شورا اعلام می کند که در مورد انجام تحقیقات درباره این اتهام ها متعهد است.

سازمان عفو بین الملل در گزارش خود عنوان کرده که تعدادی از عوامل رژیم سابق لیبی از جمله عوامل اطلاعاتی، وفاداران به قذافی و مزدوران، پس از دستگیری در شرق لیبی کشته شده اند.

در ادامه گزارش سازمان عفو بین الملل آمده است: 'برخی از نیروهای مخالف و حامیانشان اعضای نهاد امنیتی رژیم قذافی را ربوده و زندانی کرده اند و برخی دیگر را کشته اند.'

این سازمان اعلام کرد که شورای ملی انتقالی لیبی وظیفه سختی در مهار نیروهای مخالف و گروههای مسلح مخالف رژیم قذافی برای جلوگیری از نقض حقوق بشر دارد اما تمایلی به پیگیری این موضوع نداشته است. 
 

کلید واژه: لیبی
کد مطلب: 22165
زمان انتشار: چهارشنبه 23 شهریور 1390 - 08:33:30
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9-1

یادداشت
۴۰ سال پیروزی
۴۰ سال پیروزی
سیدعبداله متولیان
نمایش اقتدار یمنی‌ها
نمایش اقتدار یمنی‌ها
سید هادی سیدافقهی
یمن، مرگ خاموش یک ملت
یمن، مرگ خاموش یک ملت
محسن پاک آئین