به روز شده: 7 ساعت و 44 دقیقه قبل
کد مطلب: 22273
زمان انتشار: دوشنبه 28 شهریور 1390 - 14:25:51

سفر کمیته پیگیری وضعیت امام موسی صدر به لیبی، پاییز امسال

سفر کمیته پیگیری وضعیت امام موسی صدر به لیبی، پاییز امسال
بیداری اسلامی > لیبی  - عضو کمیسیون امنیت ملی با اشاره به شواهدی مبنی بر زنده بودن امام موسی صدر، گفت: کمیته پیگیری وضعیت امام موسی صدر برای انطباق شواهد با واقعیت‌ها در پاییز سال جاری به لیبی سفر می‌کند.

به گزارش خانه ملت، "سید حسین نقوی حسینی"  درباره فعالیت کمیته پیگیری وضعیت امام موسی صدر، گفت: این کمیته بعد از تشکیل نشست‌های متعددی با مسئولان دستگاه‌های مختلف همچون وزارت خارجه شواهد و مدارک مفیدی را جمع آوری کرد ه است.

نماینده ورامین و پیشوا در مجلس شورای اسلامی با یادآوری اظهارات شاهدان عینی مبنی بر زنده بودن امام موسی صدر تا سال ۲۰۰۳ و ۲۰۰۴، تصریح کرد: مراحل بررسی به نتایج خوبی رسیده است اما برای انطباق شواهد با واقعیت نیاز است که کمیته بررسی وضعیت امام موسی صدر به لیبی سفر کند.

این عضو کمیته پیگیری وضعیت امام موسی صدر، با بیان اینکه مقدمات سفر اعضای کمیته پیگیری وضعیت امام موسی صدر به لیبی در حال انجام است، افزود: سفر به طرابلس در پاییز صورت می‌گیرد تا طی دیداری با اعضای شورای انتقالی، آن‌ها از مباحث مطرح در این موضوع مطلع شوند و برای به سرانجام رسیدن پرونده اقدامات لازم را انجام دهند.

وی اظهار کرد: ‌ قطعا تا سفر به لیبی، ‌ علاوه بر دستیابی بسیاری از انقلابیون به اسناد محرمانه حکومت قذافی، خیلی از زندانیان این کشور شناسایی و آزاد می‌شوند، بنابراین امیدواری زیادی وجود دارد که پیگیری‌های کمیته مجلس شورای اسلامی در طرابلس نتیجه بخش باشد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای انتقالی لیبی را مسئول حفظ جان امام موسی صدر خواند و ادامه داد: اگر امام موسی صدر تا پیش از سفر کمیته مجلس به لیبی شناسایی و زنده بودن وی محرز شد، انتظار می‌رود شورای انتقالی برای بازگرداندن ایشان به ایران با جمهوری اسلامی وارد مذاکره شود.

"کاظم جلالی" روز یکشنبه- ۲۷ شهریور- با استناد به صحبت‌های امیر عبداللهیان معاون عربی و آفریقایی وزیر خارجه، گفت: طبق اخبار و اطلاعات موثق واصله، امام موسی صدر زنده است و هم اکنون مسئولان لیبی مسئولیت جان ایشان را برعهده دارند.

کلید واژه: امام موسی صدر - لیبی
کد مطلب: 22273
زمان انتشار: دوشنبه 28 شهریور 1390 - 14:25:51
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8+2

یادداشت
۴۰ سال پیروزی
۴۰ سال پیروزی
سیدعبداله متولیان
نمایش اقتدار یمنی‌ها
نمایش اقتدار یمنی‌ها
سید هادی سیدافقهی
یمن، مرگ خاموش یک ملت
یمن، مرگ خاموش یک ملت
محسن پاک آئین