به روز شده: 7 ساعت و 42 دقیقه قبل
کد مطلب: 22682
زمان انتشار: پنجشنبه 28 مهر 1390 - 21:41:28

عفو بین الملل: مرگ معمر قذافی، پایان داستان لیبی نیست

بیداری اسلامی > لیبی  - سازمان عفو بین الملل عصر پنجشنبه با انتشار بیانیه ای اعلام کرد: مرگ سرهنگ معمر قذافی بخشی از تاریخ لیبی را که توام با سرکوب و نقض حقوق بشر بود، می بندد ولی این پایان داستان لیبی نیست.

به گزارش ایرنا، این سازمان مستقر در لندن افزود: میراث سرکوب و بدرفتاری های دوران حاکمیت قذافی تا زمانی که یک حسابرسی کامل نسبت به گذشته صورت نگیرد و اصول حقوق بشری در قانون اساسی و نهادهای جدید لیبی ریشه نگیرد، پایان نخواهد یافت.
'حسیبه حاج صحرویی' معاون بخش خاورمیانه و شمال آفریقای عفو بین الملل در این بیانیه گفت: مرگ قذافی نباید قربانیان حکومت وی در لیبی را از اجرای عدالت در مورد آنها باز بدارد.
وی افزود: بسیاری از مقامات لیبی به نقض گسترده حقوق بشر در دوران انتفاضه اخیر و پیش از آن متهم هستند که باید پاسخگوی جنایات خود باشند. از جمله این جنایات قتل عام زندانیان در زندان بدنام 'ابوسلیم' در سال 1996 می باشد.
وی اظهارداشت: مقامات جدید لیبی باید بطور کامل کشور را از فرهنگ دوره رژیم قذافی که مبتنی بر نقض حقوق بشر بود، جدا کنند و اقدامات فوری را برای انجام اصلاحات و محافظت از حقوق بشر به عمل آورند.
سازمان عفو بین الملل همچنین از مقامات شورای ملی انتقالی لیبی خواست همه اطلاعات مربوط به چگونگی کشته شدن قذافی را برای اطلاع عموم منتشر کنند و تحقیقات مستقل و کاملی را در مورد نحوه کشته شدن وی انجام دهند.
این سازمان افزود: شورای ملی انتقالی لیبی باید اطمینان دهد که با همه مظنونان متهم به نقض حقوق بشر و ارتکاب جنایات جنگی از جمله نزدیکان معمر قذافی در صورت دستگیر شدن بصورت انسانی رفتار می شود و محاکمه آنان منصفانه خواهد بود.
شورای ملی انتقالی لیبی روز پنجشنبه اعلام کرد که معمر قذافی در جریان درگیری های شهر 'سرت'، زادگاه خود، کشته شده است.

کد مطلب: 22682
زمان انتشار: پنجشنبه 28 مهر 1390 - 21:41:28
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5-2

یادداشت
۴۰ سال پیروزی
۴۰ سال پیروزی
سیدعبداله متولیان
نمایش اقتدار یمنی‌ها
نمایش اقتدار یمنی‌ها
سید هادی سیدافقهی
یمن، مرگ خاموش یک ملت
یمن، مرگ خاموش یک ملت
محسن پاک آئین