به روز شده: 14 ساعت و 22 دقیقه قبل
کد مطلب: 22683
زمان انتشار: جمعه 29 مهر 1390 - 12:44:09

واکنش ایران به کشته شدن دیکتاتور لیبی

واکنش ایران به کشته شدن دیکتاتور لیبی
بیداری اسلامی > لیبی  - سخنگوی وزارت امورخارجه کشورمان به جدیدترین تحولات در لیبی و ازجمله خبر به هلاکت رسیدن معمر قذافی دیکتاتور سابق این کشور واکنش نشان داد و گفت : مستبدان و ظالمان تاریخ فرجامی جز نابودی ندارند


به گزارش خبرآنلاین،واکنش زود هنگام مقامات انگلیس، آمریکا ، فرانسه و آلمان به مرگ دیکتاتور  لیبی  نشان دادند آنان به دنبال به دست آوردن سهمی ازمنافع نفتی لیبی  هستند. از سوی دیگر،حضور نیرو های ناتو که شنیده شده قصد ایجاد پایگاه دائمی در این کشور را دارند، یکی از خبر های بود که باید دید شورای انتقالی لیبی تا چه میزان با آن موافقت می کند.
موضوعی که مهمانپرست سخنگوی وزارت خارجه به عنوان نخستین مقام ایرانی که به مرگ قذافی واکنش نشان داد،آن را مورد توجه قرار داد و اظهار داشت: با توجه به تحولات رخ داده در لیبی و تحقق یکی از آمال اصلی مردم این کشور دیگر بهانه ای برای ادامه دخالت نیروهای خارجی در لیبی وجود ندارد و ضروری است با خروج فوری این نیروها از لیبی به مردم این کشور اجازه داده شود تا نسبت به اعمال حق تعیین سرنوشت خود در فضایی فارغ از هر گونه مداخله خارجی تصمیم گیری نمایند.
سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان ادامه داد: این امیدواری وجود دارد که با پایان دیکتاتوری سیاه قذافی در لیبی و ورورد این کشور به مرحله نوینی از حیات سیاسی، راه برای اعمال حاکمیت ملی توسط مردم این کشور هموار شود و شاهد حرکت لیبی در جهت پایان یافتن جنگ داخلی ، استقرار امنیت و ثبات و به روی کار آمدن یک نظام مردمسالار و تحقق خواست و اراده مردم این کشور باشیم.
وی همچنین درباره مرگ قذافی، گفت: این وعده الهی و سرنوشت محتوم همه مستبدان و ظالمان تاریخ است که با نادیده انگاشتن حق ملت ها در اعمال حاکمیت خود سرانجامی جز نیستی و نابودی ندارند .
وی گفت:‌ جمهوری اسلامی ایران این پیروزی بزرگ ملت لیبی را که در سایه ایستادگی و پایداری ستودنی آنان به دست آمده است به ملت مسلمان و رنج کشیده لیبی و شورای ملی انتقالی این کشور تبریک می گوید.
مهمانپرست همچنین آمادگی کشورمان برای انتقال تجربیات و مشارکت در بازسازی لیبی را اعلام نمود.

کد مطلب: 22683
زمان انتشار: جمعه 29 مهر 1390 - 12:44:09
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9-1

یادداشت
۴۰ سال پیروزی
۴۰ سال پیروزی
سیدعبداله متولیان
نمایش اقتدار یمنی‌ها
نمایش اقتدار یمنی‌ها
سید هادی سیدافقهی
یمن، مرگ خاموش یک ملت
یمن، مرگ خاموش یک ملت
محسن پاک آئین