به روز شده: 12 ساعت و 59 دقیقه قبل
کد مطلب: 22694
زمان انتشار: شنبه 30 مهر 1390 - 09:37:01

پخش تصاویر جدید از قذافی و چگونگی کشته شدن وی

پخش تصاویر جدید از قذافی و چگونگی کشته شدن وی
بیداری اسلامی > لیبی  - شبکه تلویزیونی العربیه به تصاویر واضح تری از لحظات اولیه دستگیری دیکتاتور لیبی دست پیدا کرد. این شبکه تصاویر به دست آمده از اولین لحظات بازداشت معمر القذافی را پخش کرد.

به گزارش واحد مرکزی خبر، در این تصاویر قذافی با سر و صورت خونین و تعدادی از انقلابیون که وی را دستگیر کرده اند و مشغول ضرب و جرح وی هستند دیده می شود.

انقلابیون در حال سردادن فریاد الله اکبر اقدام به کتک زدن او می کنند.

همزمان با کتک زدن قذافی صدای تیراندازی که ظاهرا تیراندازی هوایی به نشانه خوشحالی از دستگیری وی است نیز شنیده می شود.

سلیم بو اصله گزارشگر العربیه در این باره می گوید: قذافی یک بار مُرد اما روایت های مختلفی درباره علل و چگونگی مرگ وی وجود دارد.

تصاویر منتشر شده از قذافی نشان می دهد وی زنده دستگیر شده است و قبل از آن که بمیرد با پاهای خود راه می رفت و با کسانی که وی را بازداشت کردند سخن می گفت.

محمود جبریل معاون رئیس شورای ملی انتقالی لیبی در یکی از روایات مربوط به مرگ قذافی می گوید: قذافی سالم از یک کانال آب بیرون آورده شد و زمانی که وی را به سمت خودرو می بردند از ناحیه بازوی راست هدف اصابت گلوله قرار گرفت و زمانی که خودرو حرکت کرد تیراندازی بین انقلابیون و طرفداران قذافی آغاز شد که قذافی در جریان این تیراندازی از ناحیه سر هدف اصابت گلوله قرار گرفت.

در ادامه گزارش آمده است: روایت مقامات شورای انتقالی در حالی است که پزشک معاینه کننده جسد قذافی می گوید وی از ناحیه شکم و سر هدف اصابت دو گلوله قرار گرفته است.

ابراهیم تیکه پزشک متخصص آزمایش دی ان ای می گوید: قذافی هنگام بازداشت زنده بود و پس از بازداشت کشته شد.

وی از ناحیه شکم و سر هدف قرار گرفته است.

یکی از افراد نزدیک به قذافی که فرمانده گارد ویژه قذافی است می گوید: انقلابیون ما را محاصره کردند و ما را هدف حمله قرار دادند که به انهدام خودروها و کشته شدن افراد ما منجر شد و ناچار شدیم با پای پیاده حرکت کنیم.

گزارشگر می افزاید: روایت دیگر مربوط به چگونگی کشته شدن قذافی می گوید کاروان حامل قذافی تلاش می کرد از سرت خارج شود که یک هواپیمای فرانسوی و یک هواپیمای بدون خلبان آمریکایی به این کاروان حمله کردند که به سبب آن قذافی و همراهان وی ناچار شدند از خودرو پیاده شوند و به دنبال جایی برای پنهان شدن بگردند و در این شرایط فقط دو کانال عبور آب را برای پنهان شدن پیدا کردند.
 

کلید واژه: قذافی
کد مطلب: 22694
زمان انتشار: شنبه 30 مهر 1390 - 09:37:01
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8+2

یادداشت
۴۰ سال پیروزی
۴۰ سال پیروزی
سیدعبداله متولیان
نمایش اقتدار یمنی‌ها
نمایش اقتدار یمنی‌ها
سید هادی سیدافقهی
یمن، مرگ خاموش یک ملت
یمن، مرگ خاموش یک ملت
محسن پاک آئین