به روز شده: 4 ساعت و 51 دقیقه قبل
کد مطلب: 22818
زمان انتشار: چهارشنبه 11 آبان 1390 - 00:53:23

نقش بانوان در بیداری اسلامی

نقش بانوان در بیداری اسلامی
زنان  - رییس و سخنگوی فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی ایران با بازدید از دانشگاہ بین المللی اسلامی پاکستان در جمع کارشناسان و دانشجویان دختر این موسسه علمی اسلامی , بر نقش بانوان در بیداری اسلامی در منطقه تاکید کردند.

به گزارش ایرنا , خانم دکتر 'طیبه صفایی' و خانم دکتر 'لاله افتخاری' نمایندگان مجلس شورای اسلامی کشورمان بهمراه خانم 'ایران رکن آبادی' مسوول امور بانوان مجمع جهانی اهل‏بیت(ع) به عنوان مھمانان ویژہ در این دانشگاه حضور پیدا کردند.

رییس و سخنگوی فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی کشورمان شب گذشته با ھیات ھمراہ برای شرکت در کنفرانس بین المللی در لاهور که از سوی انجمن رفاه زنان اهل بیت برگزار می شود , وارد اسلام آباد شدند.

هیات بانوان ایرانی متشکل از اعضای فراکسیون زنان مجلس به همراه بانوان دانشگاهی کشور، در سفر به پاکستان با مقامات و فرهیختگان این کشور دیدار و گفت‌وگو می کنند.

این هیات در همایشی با عنوان 'نقش زنان در بیداری اسلامی' در دانشگاه بین‌المللی اسلام‌آباد شرکت کرد و ملاقات‌هایی را نیز با مسوولان و دانشگاهیان داشت.

دکتر لاله‌ افتخاری، ضمن تشریح اهداف و برنامه‌های این سفر گفت که ایران و پاکستان سابقه طولانی روابط و قرابت‌های فرهنگی و دینی داشته و همسایه هستند. از طرفی هر دو کشور عضو مجمع بین‌المجالس جهانی (IPU) بوده از این جهت، دیدار با فرهیختگان و تحکیم روابط با بانوان فعال و دانشگاهیان این کشور برای ما از اهمیت خاصی برخوردار است.

وی این سفر را سفری علمی و دانشگاهی خواند که با محوریت مسائل زنان و گسترش روابط فرهنگی صورت گرفته است.

افتخاری با اشاره به اینکه برنامه امشب سه‌شنبه این هیات پارلمانی - دانشگاهی، حضور در جمع دانشگاهیان، حوزویان و فرهیختگان لاهور است، گفت: ملاقات با شخصیت‌های علمی و سیاسی پاکستان نیز در برنامه‌های ما می باشد .

در این مراسم اندیشمندان مسلمان در جمع دانشجویان دختر دانشگاہ بین المللی اسلامی در اسلام آباد، اظھار داشتند: نقش زنان در جھان بسیار با اهمیت بوده و اسلام مقام و منزلت بانوان را در جایگاه مهمی تعریف کرده است.

خانم پروفسور قیصرہ علوی مدیر بخش دختران دانشگاہ بین المللی اسلامی اسلام آباد و خانم دکتر نور فاطمه رییس شعبه سیاست و روابط بین الملل این دانشگاہ در این نشست پیرامون نقش زنان در جوامع اسلامی سخنرانی کردند.

شرکت کنندگان با اشارہ به قدرت زنان برای ایجاد تحول و پرورش در جوامع بشری بویژه اسلامی ، بیان کردند: یکی از مھم ترین نکته ھا در جنبش بیداری امت اسلامی که توجه جھان را به خود جلب کردہ حضور پر شور زنان در این قیامهای اسلامی و مردمی به ویژہ با حجاب اسلامی بوده است.

سخنرانان باتاکید بر احیای ارزش های بانوان در جوامع جهانی افزودند: امروز وضعیت زنان و نقش آنان در جوامع مسلمانان و جنبش ھای اسلامی امیدوار کنندہ بودہ و با این وجود زنان می توانند عامل بسیاری از پیشرفت های قابل توجه در جوامع اسلامی باشند.

قیصرہ علوی مدیر بخش دختران دانشگاہ بین المللی اسلامی اسلام آباد با مھم ارزیابی کردن نقش زنان از زمان آغاز اسلام تا به امروز ، بر احیای مجدد این عمل در این زمان تاکید کرد.

این نشست با جلسه پرسش و پاسخ دانشجویان از کارشناسان به پایان رسید.

هیات ایرانی امروز برای شرکت در همایش بین المللی زنان مسلمان در لاهور اسلام آباد را ترک کردند.

این هیات بر اساس برنامه طراحی شده قرار است با رییس مجلس ایالت پنجاب پاکستان و برخی از وزرا و مسوولان این کشور دیدار و گفت وگو کنند.

کلید واژه: زنان - بیداری اسلامی
کد مطلب: 22818
زمان انتشار: چهارشنبه 11 آبان 1390 - 00:53:23
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6-2

دیگر مطالب