به روز شده: 7 ساعت و 19 دقیقه قبل
کد مطلب: 23061
زمان انتشار: دوشنبه 30 آبان 1390 - 12:46:30

اولین مصاحبه سیف الاسلام قذافی بعد از بازداشت

اولین مصاحبه سیف الاسلام قذافی بعد از بازداشت
بیداری اسلامی > لیبی  - سیف الاسلام قذافی در اولین مصاحبه خود بعد از بازداشت گفت که جراحت دست راستش به علت حملات هوایی نیروهای ناتو است.

به گزارش فارس به نقل از العربیه، سیف الاسلام قذافی فرزند معمر القذافی دیکتاتور معدوم لیبی در اولین سخنان خود بعد از بازداشت شدن به دست نیروهای انقلابی لیبی گفت که جراحت های دست وی به علت حملات نیروهای ناتو است که یک ماه قبل انجام شده است.
 
او در سخنان خود گفت که در منطقه الزنتان که پزشکان و کادر پزشکی زیادی دارد، به مداوای دست خود پرداخته است.

این در حالی بود که یکی از انقلابیون لیبی اعلام کرد که همکاران وی سه انگشت دست راست سیف الاسلام را زمانی که شروع به تهدید آنها با اشاره دست خود کرده بود، بریده‌اند.

این انقلابی لیبی که خود را عبدالله معرفی کرده است، گفت که خودش دیده که همکارانش سه انگشت سیف الاسلام را قطع کرده اند.

این در حالی است که سیف الاسلام در اظهاراتی به خبرگزاری رویترز گفت که حالش خوب است و زخم های دست راستش به علت حملات هوایی نیروهای ناتو است که یک ماه قبل صورت گرفته است.

وی در این سخنان البته تنها از عبارات کوتاه استفاده می کرد، در جواب خبرنگار رویترز که در زمان انتقال وی با یک هواپیما به الزنتان از او سوال می کرد، به دست خود اشاره کرده و گفت: «نیروهای هوایی... نیروهای هوایی...» بعد خبرنگار از او پرسید که آیا منظورش این است که در حملات هوایی اینگونه شده، او به باندپیچی دستش اشاره کرد و گفت: « بله... یک ماه پیش»

اشرف الثلثی یکی از نیروهای انقلابی لیبی درباره دستگیری سیف الاسلام به روزنامه الشروق گفت که بعد از اینکه اخباری از حضور سیف الاسلام در منطقه اوباری واقع در جنوب لیبی دریافت کردیم، این منطقه تحت محاصره قرار گرفت، نیروهای انقلابی تحرکات این منطقه را زیر نظر داشتند به دنبال فرصتی برای بازداشت سیف الاسلام بودند تا اینکه در یک منزل خلوت که تنها 12 نفر از اطرافیانش با او حضور داشتند، این فرصت به دست آمد، یکی از همراهان وی در این خانه فرزند عبدالله السنوسی رئیس اداره اطلاعات قذافی بود که نقشه فرار از لیبی را طراحی می کردند. الثلثی نیز بریده شدن دست سیف الاسلام به دست انقلابیون را تایید کرد.

یک منبع دیگر در این مورد گفت که با وجود اینکه سیف الاسلام و همراهان وی سلاح های سبک در اختیار داشتند اما هیچ مقاومتی نکرده و تسلیم شدند و بدون تیراندازی وی و همراهانش بازداشت شدند.


 

کلید واژه: لیبی
کد مطلب: 23061
زمان انتشار: دوشنبه 30 آبان 1390 - 12:46:30
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9+4

یادداشت
۴۰ سال پیروزی
۴۰ سال پیروزی
سیدعبداله متولیان
نمایش اقتدار یمنی‌ها
نمایش اقتدار یمنی‌ها
سید هادی سیدافقهی
یمن، مرگ خاموش یک ملت
یمن، مرگ خاموش یک ملت
محسن پاک آئین