به روز شده: 15 ساعت و 29 دقیقه قبل
کد مطلب: 23145
زمان انتشار: سه شنبه 8 آذر 1390 - 10:40:35

ساندی تایمز ابعاد تازه ارتباط انگلیس با پسر قذافی را فاش کرد

ساندی تایمز ابعاد تازه ارتباط انگلیس با پسر قذافی را فاش کرد
بیداری اسلامی > لیبی  - پس از افشای رویکرد متناقض و ریاکارانه غربی ها در قبال دیکتاتورهای جهان غرب، این بار یک هفته نامه بریتانیایی از ابعاد تازه ارتباط دولت انگلیس با "سیف الاسلام قذافی" پرده برداشت.

به گزارش مهر، ساندی تایمز در مطلبی با افشای هدیه 100 هزار پوندی "ادم اینگرام" وزیر دفاع انگلیس در سالهای 2001 تا 2007 به سیف الاسلام قذافی از ابعاد تازه ارتباط وی با دولت بریتانیا پرده برداشت.

در این گزارش آمده که اینگرام هدیه 100 هزار پوندی را به موسسه بین المللی توسعه قذافی اعطا کرده است. رسانه های غربی درست دو سال پیش زمانی که تحقیقاتی در رابطه با جعلی بودن مدرک دکترای سیف الاسلام از دانشکده علوم اقتصادی و سیاسی لندن (LSE) آغاز شد، متوجه این رسوایی شدند اما به دلایل سیاسی ارتباط دولت بریتانیا با پسر قذافی هرگز فاش نشد.

 این افشاگری دردسر تازه دولت انگلیس تلقی می شود زیرا هم اکنون انتقادهای بسیاری در رابطه با رویکرد ریاکارانه مقامات بریتانیایی در قبال رژیم قذافی وجود دارد. مقامات انگلیسی با وجود آنکه پیشتر از سیف الاسلام به عنوان نماینده تحقق دموکراسی در لیبی یاد می کردند، اخیرا از بازداشت وی استقبال کردند.

همچنین افشاگری رسانه های غربی در مورد ارتباط سیف الاسلام با دیگر مقامات انگلیسی از جمله "تونی بلر" نخست وزیر سابق این کشور که باعث انعقاد قراردادهای نفتی چند میلیون پوندی میان شرکت های انگلیسی و لیبی شده بود، از رویکرد متناقض و ریاکارانه دولت بریتانیا در قبال دیکتاتورها پرده برداشته بود.

دیلی میل نیز پیشتر در گزارشی از کشف نامه های تملق آمیز "پرنس چارلز" و نخست وزیر اسبق انگلیس به "معمر قذافی" در قصر "سیف الاسلام" پسر دوم دیکتاتور لیبی پرده برداشته بود.
 

کلید واژه: لیبی
کد مطلب: 23145
زمان انتشار: سه شنبه 8 آذر 1390 - 10:40:35
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8-2

یادداشت
۴۰ سال پیروزی
۴۰ سال پیروزی
سیدعبداله متولیان
نمایش اقتدار یمنی‌ها
نمایش اقتدار یمنی‌ها
سید هادی سیدافقهی
یمن، مرگ خاموش یک ملت
یمن، مرگ خاموش یک ملت
محسن پاک آئین