به روز شده: 13 ساعت و 55 دقیقه قبل
کد مطلب: 23336
زمان انتشار: دوشنبه 21 آذر 1390 - 12:34:41

سیف الاسلام قذافی: آمریکا به من پیشنهاد کودتا علیه پدرم را داد

سیف الاسلام قذافی: آمریکا به من پیشنهاد کودتا علیه پدرم را داد
بیداری اسلامی > لیبی  - سیف‌الاسلام قذافی در اولین بازجویی غیررسمی خود تاکید کرد که در ششمین روز تصرف بنغازی توسط انقلابیون لیبی، مقامات آمریکایی کودتا علیه قذافی، انجام سریع اصلاحات و سیاست آزادسازی نفتی را به وی پیشنهاد داده بودند.

 به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری دنیا الوطن، سیف الاسلام قذافی، پسر معمر قذافی، دیکتاتور مخلوع لیبی در اولین بازجویی غیررسمی صورت گرفته، پرده از حقایق قابل تاملی برداشت.

سیف الاسلام می‌گوید که 6 روز پس از تصرف بنغازی مقامات کاخ سفید با من تماس گرفته و به من پیشنهاد کردند، علیه قذافی (پدرم) کودتای نظامی کنم و قدرت را به جای او به دست گیرم.

آنها در ادامه از من خواستند تا پس از کودتا به سرعت اجرای اصلاحات عمیق و گسترده و سیاست آزاد سازی نفت را آغاز کنم که پدرم آن را به اجرا می‌گذاشت.

سیف الاسلام در ادامه می‌گوید که وی این پیشنهاد را به دو دلیل نتوانست توسط آمریکایی‌ها بپذیرد، یکی قدرت و توانمندی امنیتی و اطلاعاتی نظام پدرش و دلیل دیگر عدم احساس توانایی وی در اداره امور کشور بود، چون اعتقاد داشت که نبود، پدر وی بر سر قدرت در لیبی هرج و مرج در این کشور را ایجاد می‌کرد.

پسر قذافی می افزاید که پس از عدم موافقت من با پیشنهاد آمریکایی‌ها، آنها تماس خود را با من قطع کردند.

سیف الاسلام درباره ارتباط آمریکایی‌ها با پدرش اعتراف کرد که آخرین تماس گرفته شده میان آمریکایی‌ها با پدرش ساعاتی پیش از کشته شدن وی صورت گرفت.

سیف الاسلام می‌گوید: در این تماس آمریکایی‌ها به پدرم اطمینان داده بودند که در طول مدت مخفی بودنش در "سرت" خطری جان او را تهدید نخواهد کرد و زمینه را برای خروج وی از لیبی بدون در معرض بمباران یا تحت پیگرد قرار گرفتن فراهم خواهند ساخت.

سیف الاسلام با اشاره به بد قولی آمریکایی‌ها در ادامه تاکید کرد که آنها (آمریکایی‌ها) او را کشتند.
 
اما درباره سرقت‌های میلیاردی خانواده قذافی از اموال عمومی لیبی و حساب‌های شخصی و خصوصی داخلی و خارجی سیف الاسلام تاکید کرد که تمام دارایی‌های خانواده قذافی فراتر از 24 میلیارد دلار نیست و صدها میلیاردی که از آن سخن گفته می‌شود، اصلا صحت ندارد.
 

 

کلید واژه: قذافی - لیبی
کد مطلب: 23336
زمان انتشار: دوشنبه 21 آذر 1390 - 12:34:41
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8+3

یادداشت
۴۰ سال پیروزی
۴۰ سال پیروزی
سیدعبداله متولیان
نمایش اقتدار یمنی‌ها
نمایش اقتدار یمنی‌ها
سید هادی سیدافقهی
یمن، مرگ خاموش یک ملت
یمن، مرگ خاموش یک ملت
محسن پاک آئین