به روز شده: 12 ساعت و 52 دقیقه قبل
کد مطلب: 24413
زمان انتشار: شنبه 13 اسفند 1390 - 10:38:28

سازمان ملل انقلابیون لیبی را به ارتکاب جنایت جنگی متهم کرد

سازمان ملل انقلابیون لیبی را به ارتکاب جنایت جنگی متهم کرد
بیداری اسلامی > لیبی  - سازمان ملل متحد روز جمعه در گزارشی اعلام کرد انقلابیون لیبی که در سال دو هزار و یازده با نیروهای معمر قذافی، رهبر سابق لیبی جنگیدند، مرتکب جنایت جنگی شده اند.

کمیسیون تحقیق سازمان ملل درباره لیبی در دومین گزارش خود اعلام کرد انقلابیون به اقدامات تلافی جویانه علیه طرفداران احتمالی رژیم سابق لیبی ادامه می دهند.
کمیسیون بین المللی به بررسی جزئیات جنایات نیروهای طرفدار قذافی ادامه می دهد، اما به این مسئله توجه دارد که انقلابیون نیز به سرعت تاکتیک های مشابهی را به ویژه در زمینه گلوله باران کورکورانه و بی هدف اتخاذ کرده اند.
بر اساس نسخه ای از گزارش سازمان ملل که هنوز منتشر نشده است، این سازمان با اشاره به اعدام های بدون محاکمه، بازداشت های ظالمانه و شکنجه، ناپدید شدن ها و غارت، افزود « نقض حقوق بشر در فضایی که برای آن مجازاتی وجود ندارد، ادامه دارد ».
این گزارش که به محاصره خونین چند ماه قبل مصراته به دست نیروهای رژیم نیز اشاره کرده است، تصریح می کند «ویرانی ها در شهر سرت و ماهیت سلاح هایی که در آنجا به کار گرفته شده است، نشان می دهد حملات انقلابیون به این شهر به طور کورکورانه و بدون هدف صورت گرفته است».
این کمیسیون همچنین مرگ شصت و پنج تا هفتاد و هشت نظامی وفادار به قذافی را که در ماه اکتبر در سرت به دست تیپ های انقلابیون مصراته اعدام شده اند و آنها بعد از اعلام آزادی کشور همچنان به تندروی های خود ادامه داده اند را محکوم می کند.
این گزارش به مرگ دوازده نفر از طرفداران احتمالی قذافی نیز که زیر شکنجه در یکی از مراکز بازداشت تحت کنترل تیپ های انقلابیون یا شوراهای محلی جان باخته اند، اشاره کرده است.
به گزارش خبرگزاری فرانسه از طرابلس، کمیسیون تحقیق که معتقد است حدود هشت هزار نفر هم اکنون در لیبی در بازداشت به سر می برند، از مقامات لیبی تحویل این افراد را به مقامات قضایی یا ارتش خواستار شده است.

کلید واژه: سازمان ملل - لیبی
کد مطلب: 24413
زمان انتشار: شنبه 13 اسفند 1390 - 10:38:28
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6+1

یادداشت
۴۰ سال پیروزی
۴۰ سال پیروزی
سیدعبداله متولیان
نمایش اقتدار یمنی‌ها
نمایش اقتدار یمنی‌ها
سید هادی سیدافقهی
یمن، مرگ خاموش یک ملت
یمن، مرگ خاموش یک ملت
محسن پاک آئین