به روز شده: 5 ساعت و 37 دقیقه قبل
کد مطلب: 24573
زمان انتشار: سه شنبه 23 اسفند 1390 - 14:14:41

شورای امنیت قطعنامه ماموریت سیاسی سازمان ملل در لیبی را تمدید کرد

شورای امنیت قطعنامه ماموریت سیاسی سازمان ملل در لیبی را تمدید کرد
حقوق بشر  - شورای امنیت روز گذشته با اکثریت آراء قطعنامه ای را با هدف تمدید ماموریت سیاسی این سازمان در لیبی با هدف از بین بردن تسلیحات این کشور و بهبود وضعیت دموکراسی در آن به تصویب رساند.

به گزارش فارس به نقل از شبکه خبری "فاکس نیوز"، شورای امنیت سازمان ملل روز گذشته با اکثریت آراء قطعنامه تمدید یک ساله ماموریت سیاسی این سازمان در لیبی با هدف حمایت از دولت این کشور در راستای ارتقاء وضعیت دموکراسی، اعاده امنیت امومی و حذف تسلیحات در این کشور به خصوص موشک های دوش پرتاب ضد هواپیمایی را صادر کرد.

این قطعنامه در ابتدای نشست روز گذشته وزرای کشورهای خارجی و با حضور "هیلاری کلینتون" وزیر امور خارجه آمریکا و همتاهای روس، انگیس، فرانسه و آلمانی کلینتون و با هدف رسیدگی به چالش های انقلاب عربی در سال جاری میلادی اتخاذ شد.

فاکس نیوز نوشت: در حالیکه دولت لیبی در تاریخ 17 فوریه سال جاری اولین مراسم سالگرد انقلاب خود را جشن گرفت اما دولت این کشور همچنان با مشکلاتی از جمله اعلام صلاحیت اداره کشور روبروست و صدها هزار شبه نظامی مسلحی که به سرنگونی "معمر قذافی" دیکتاتور کشته شده لیبی کمک کردند در حال حاضر قدرت واقعی زمینی در نظارت بر شهرها و مرزهای این کشور را در دست دارند.

شورای امنیت سازمان ملل روز گذشته از تحولات مثبت اخیر در لیبی استقبال و اعلام کرد که منتظر برگزاری انتخاباتی معتبر، عادلانه و آزاد در این کشور در ماه ژوئن سال جاری است؛ انتظار می رود که این انتخابات به ایجاد یک مجلس 200 عضوی بینجاد و این مجلس نیز نخست وزیر لیبی و هیئت نویسنده قانون اساسی این کشور را تعیین خواهد کرد.

شورای امنیت سازمان ملل در ادامه درباره اقدامات تلافی جویانه و بازداشت های خودسرانه، شکنجه و اعدام های فراقضایی ابراز نگرانی کرد و از مقامات لیبی نیز خواست تا اقدامات لازم را برای جلوگیری از خشونت های حقوق بشری در این کشور عملی کنند.

فاکس نیوز در انتهای خبر خود نوشت: این شورا تحریم تسلیحاتی اعمال شده علیه لیبی را حفظ کرد اما به کمیته نظارت تحریم های خود دستور داد تا با مقامات لیبیائی رایزنی داشته باشند و انسداد دارایی های اعمال شده علیه سازمان سرمایه گذاری و اوراق بهادار لیبی را به محض عملی شدن لغو کنند.

 

کلید واژه: لیبی
کد مطلب: 24573
زمان انتشار: سه شنبه 23 اسفند 1390 - 14:14:41
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9-2

دیگر مطالب
گفتگو
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
دکتر حمیدرضا غلامزاده در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر:
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد