به روز شده: 46 دقیقه قبل
کد مطلب: 26279
زمان انتشار: دوشنبه 26 تیر 1391 - 10:35:06

آمریکا با کشورهای اسلامی مطیع مشکلی ندارد

آمریکا با کشورهای اسلامی مطیع مشکلی ندارد
بیداری اسلامی > مصر  - فعال ضد جنگ آمریکایی گفت آمریکا در تعامل با کشورهای اسلامی که پیرو این کشور باشند هیچ مشکلی ندارد .

به گزارش واحد مرکزی خبر به نقل از شبکه تلویزیونی راشا تودی، دان دِبار روزنامه نگار و فعال ضد جنگ در آمریکا درباره سفر وزیر امور خارجه آمریکا به مصر گفت مصر به نوعی خدمتگزار آمریکا بود . البته آمریکا تمایل دارد که ارتش مصر در ظاهر کنار برود اما در عمل قدرت واقعی را در دست داشته باشد .
دان دِبار افزود مرسی رئیس جمهور مصر شخصا دوست دارد قدرت بیشتری داشته باشد اما اطمینان ندارم که مرسی و اکثریت منتخب در پارلمان منحل شده مصر، با منافع آمریکا در منطقه روابط خصمانه داشته باشند .

فکر می کنم هدف هیلاری کلینتون در  سفر به مصر کسب نوعی مشروعیت برای ارتش بود تا آنها را به شریکی برابر در مصر تبدیل کند این اقدام باعث می شود آمریکا آزادی عمل بیشتری در آینده داشته باشد.

این روزنامه نگار و فعال ضد جنگ در آمریکا با اشاره به تعامل آمریکا با کشورهای مسلمان گفت آمریکا هیچ مشکلی درتعامل با کشورهای اسلامی مثل عربستان سعودی و قطر ندارد .

تا زمانی که این کشور ها اطمینان دهند که پیرو قدرت آمریکا هستند آمریکا هیچ مشکلی در تعامل با این کشورها ندارد اما اگر این اطمینان از بین برود این رابطه هم دچار مشکل خواهد شد .
 
 
 

کلید واژه: مصر - بیداری اسلامی
کد مطلب: 26279
زمان انتشار: دوشنبه 26 تیر 1391 - 10:35:06
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9+3

یادداشت
۴۰ سال پیروزی
۴۰ سال پیروزی
سیدعبداله متولیان
نمایش اقتدار یمنی‌ها
نمایش اقتدار یمنی‌ها
سید هادی سیدافقهی
یمن، مرگ خاموش یک ملت
یمن، مرگ خاموش یک ملت
محسن پاک آئین