به روز شده: 7 ساعت و 32 دقیقه قبل
کد مطلب: 26723
زمان انتشار: یکشنبه 15 مرداد 1391 - 09:38:32

مصریها خواستار بستن سفارت میانمار شدند

مصریها خواستار بستن سفارت میانمار شدند
بیداری اسلامی > مصر  -  صدها مصری با برگزاری تجمع اعتراضی در مقابل سفارت میانمار در قاهره خواستار تعطیلی این سفارتخانه و قطع روابط با این کشور در صورت ادامه خشونت ها و کشتار دسته جمعی مسلمانان از سوی بودایی ها شدند.


به گزارش العالم، صدها تظاهرکننده مصری از مسلمانان در سراسر جهان خواستند به مسلمانان میانمار که در ایالت ارکان این کشور توسط بودایی ها قتل عام می شوند و هزاران تن از آنها آواره شده و خانه هایشان به آتش کشیده شده است، کمک کنند.

عزت السلامونی از رهبران جماعت اسلامی مصر در حاشیه این تظاهرات که با فراخوان این گروه برگزار شد، گفت: این تجمع یک گردهمایی اعتراضی مسالمت آمیز برای جلب توجه افکار عمومی و درخواست از دولت مصر و محمد مرسی رئیس جمهور جدید برای حمایت از مسلمانان برمه (میانمار) است.

حسین عبدالعال عضو شورای مرکزی جماعت اسلامی نیز در این باره به خبرنگار العالم گفت: ما از دولت میانمار می خواهیم در تعامل با اقلیت مسلمان این کشور به قوانین احترام بگذارد و از کشتار وحشیانه و وادار کردن مسلمانان به کوچ از محل زندگی شان، جلوگیری کند.

عبدالعال افزود: ما از دولت میانمارمی خواهیم اجازه بدهد همچنان که اقلیت های غیر مسلمانان در کشورهای مسلمان با امنیت و آرامش زندگی می کنند، مسلمانان میانمار نیز از امنیت برخوردار باشند.

مجلس مشورتی مصر (مجلس شورا) نیز از سازمان های امداد رسانی مصر و مسلمان درخواست کرد برای نجات صدها مسلمان آواره میانماری هر چه سریع تر اقدام کنند.

رئیس مجلس مشورتی مصر نیز از شورای امنیت سازمان ملل درخواست کرد تا کمیته های حقیقت یاب را برای بررسی نقض آشکار حقوق مسلمانان و کشتار آنها به این کشور اعزام کند.

مجلس مشورتی مصر همچنین با صدور بیانیه ای از کشورهای همسایه میانمار و سازمان های بین المللی و منطقه ای به ویژه سازمان همکاری اسلامی خواست برای توقف فوری کشتار مسلمانان وارد عمل شوند.

یادآور می شود شماری از وکلای مصر با ارائه شکوائیه ای به دستگاه قضایی این کشور خواستار بسته شدن سفارت میانمار در قاهره و قطع کامل روابط دو کشور شده اند.

کلید واژه: مصر - بیداری اسلامی
کد مطلب: 26723
زمان انتشار: یکشنبه 15 مرداد 1391 - 09:38:32
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5-2

یادداشت
۴۰ سال پیروزی
۴۰ سال پیروزی
سیدعبداله متولیان
نمایش اقتدار یمنی‌ها
نمایش اقتدار یمنی‌ها
سید هادی سیدافقهی
یمن، مرگ خاموش یک ملت
یمن، مرگ خاموش یک ملت
محسن پاک آئین