به روز شده: 6 ساعت و 25 دقیقه قبل
کد مطلب: 29114
زمان انتشار: دوشنبه 6 آذر 1391 - 10:31:51

کودکان قربانیان اصلی حمله رژیم صهیونیستی به غزه

کودکان قربانیان اصلی حمله رژیم صهیونیستی به غزه
کودکان  - روزنامه اندپندنت انگلیسی با مقاله ای به عنوان «کودکان، قربانیان اصلی، لکه ننگی بر پیشانی رژیم اسراییل» تاکید کرد: از بین هر 3 نفری که در درگیری های اخیر غزه کشته و یا زخمی می شدند یک تن در سن کمتر از 18 سال قرار دارد.

 به گزارش شفقنا، روزنامه انگلیسی در ادامه افزود: موشک ها شبانگاه بر آسمان غزه وزیدن گرفتند و در این حالت اولین چیزی که «هدی طوفل» در میان رگبارها به آن فکر کرد، کودکش بود. کودکی که در حالت خواب و در جریان موشک باران رژیم مجروح شد و در راه انتقال به بیمارستان جان سپرد و به این طریق کودک دیگری به قربانیان هجوم رژیم اسراییلی افزوده شد.

آمارها گویای آن است که تعداد کلی قربانیان هجوم رژیم علیه غزه 104 کشته بود که بین آنها 34 کودک قرار داشتند  و در میان 970 مجروح نزدیک  به 274 تن کودک دیده می شود.  این در حالی است که ده ها کودک دیگر در اثر از دست دادن والدین شان یتیم شدند و در معرض بیماری های روانی شدید قرار گرفتند.

مرکز حقوق بشر فلسطین در نظر دارد علیه رژیم به دلیل کشتارهای بی مسوولیت خود به خصوص علیه کودکان بی گناه اقدام به شکایت قانونی کند.

«راجی سورانی» مدیر مرکز حقوق بشر فلسطین گفت: مسایلی که روی دادند بسیار وحشتناک بودند، در بسیاری از موارد اسراییلی ها گفتند در نظر داشتند منزل دیگری را هدف قرار دادند و به طور  اشتباهی خانه دیگری را مورد هجوم قرار دادند.

بر اساس گزارش پایگاه الوفد، مسوولین امنیتی رژیم اسراییل فعالان فلسطینی را متهم به هجوم موشکی عمدی علیه مناطق مسکونی متهم کردند تا به این شکل شهروندان را هدف قرار دهند، آنها ادعا کردند که برای سخنان خود دلیل و مدرک دارند.

 

کد مطلب: 29114
زمان انتشار: دوشنبه 6 آذر 1391 - 10:31:51
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9-4

دیگر مطالب