به روز شده: 13 ساعت و 14 دقیقه قبل
کد مطلب: 29323
زمان انتشار: شنبه 18 آذر 1391 - 09:49:58

دموکراسی اسلامی برای سکولارهای مصر دردآور است

دموکراسی اسلامی برای سکولارهای مصر دردآور است
بیداری اسلامی > مصر  - یک روزنامه آلمانی دموکراسی اسلامی درمصر را که در حال شکل گرفتن است برای سکولارها دردآور توصیف و تصریح کرد که در هر حال مخالفان باید اکثریت اسلامگرا در مصر را بپذیرند.

به گزارش خبرگزاری مهر، روزنامه "تاگس سایتونگ" در تحلیلی به قلم "کای حافظ" نوشت : سخنرانیهای یک مقام عالی رتبه دولتی در یک کشور در مواقع آشوب و ناآرامیها می تواند موج احساسات را از بین برده و مردم را بار دیگر گرد هم آورد. اما سخنرانی اخیر محمد مرسی چنین ویژگی نداشت و سیگنالهای همبستگی را به سمت مخالفان نفرستاد.

نویسنده در بخش دیگری از این مطلب خاطر نشان کرد که اخوان المسلمین مصر تصمیم دارند یک دموکراسی اسلامی را در این کشور برقرار کنند. این دموکراسی را که اکثریت مصریها مدافع آنند برای نیروهای سکولار در این کشور دردآور است.

نویسنده در ادامه خاطر نشان کرد که این مسئله قابل پیش بینی بوده و حالا به وضوح آشکار شده است که سیستم سیاسی جدید مصر یک دموکراسی با انتخابات آزاد است که آزادی بیان و مطبوعات در آن وجود دارد، اما یک سیستم سکولار نمی تواند باشد. ما باید صادق باشیم ، برقراری یک دموکراسی غربی هم به صدها سال زمان نیاز دارد.

در ادامه این مطلب نویسنده به مسئولیت مخالفان در چنین سیستمی اشاره کرده و نوشت : قانون اساسی ارائه شده در مصر حالا مطمئنا از ویژگیهای مذهبی برخوردار است که مورد حمایت اکثریت مصریها است. البته مخالفان باید روی انتخابات،تقسیم قدرت و قوانین آزادی تاکید داشته باشند و هم زمان اکثریت اسلام گرا در مصر را بپذیرند.

در ادامه این مطلب آمده است : زمانی که در سپتامبر گذشته  طرح انحلال پارلمان مصر که توسط اکثریت اسلامگراها اشغال شده بود  مورد استقبال شدید مخالفان قرار گرفت،  در اصل گروههای مخالف با استقبال از این موضوع ،خود فرآیند ضد دموکراسی را دنبال کردند.

نویسنده همچنین اقدامات خشونت آمیزی را که علیه دفاتر اخوان المسلمین از طرف گروههای مخالف صورت می گیرد، محکوم کرد.

کد مطلب: 29323
زمان انتشار: شنبه 18 آذر 1391 - 09:49:58
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6-4

یادداشت
۴۰ سال پیروزی
۴۰ سال پیروزی
سیدعبداله متولیان
نمایش اقتدار یمنی‌ها
نمایش اقتدار یمنی‌ها
سید هادی سیدافقهی
یمن، مرگ خاموش یک ملت
یمن، مرگ خاموش یک ملت
محسن پاک آئین