به روز شده: 6 ساعت و 19 دقیقه قبل
کد مطلب: 29684
زمان انتشار: شنبه 2 دی 1391 - 15:34:07

تجاوز بی‌رویه افسران زندان‌های آمریکا به زندانیان

تجاوز بی‌رویه افسران زندان‌های آمریکا به زندانیان
زنان  - دادگاهی در ایالت پنسیلوانیای آمریکا یک افسر بازنشسته زندان را به جرم برقراری روابط نامشروع با یکی از زندانیان زن به سه سال حبس محکوم کرد، این در حالی است که فساد و تجاوز به یکی از معضلات زندان‌های آمریکا تبدیل شده است.


به گزارش ایسنا، دیل گویر 49 ساله که به تازگی بازنشسته شده است پیش‌تر در اوایل سال جاری در دادگاه به دلیل آزار و اذیت جنسی یک زندانی در داخل زندان در مدت زمانی بین 30 اکتبر تا 31 دسامبر 2010 مجرم شناخته شده بود.

دادستان پرونده در دادگاه تاکید کرد که «گویر» از اختیارات خود برای اجبار قربانی‌اش برای تن دادن به این کار سوء استفاده کرده است. مسوولان زندان پس از برملاء شدن این ماجرا از وی خواستند تا از زندان استعفا دهد.

بر اساس اظهارات دادستان، «گویر» قربانی‌اش را تهدید کرده بود که در صورت گزارش این حوادث تصاویر او را برای اعضای خانواده‌اش ارسال خواهد کرد. روابط بین گویر و زندانی تا زمان آزادی وی در دسامبر 2010 ادامه داشت. قربانی پس از آزادی‌اش در فوریه 2011 علیرغم تهدیدات گویر از وی شکایت کرد.

دادستان در ادامه اذعان داشت که اگرچه عملکرد «گویر» آسیبی به عموم مردم نمی‌رساند اما موجب می‌شود تا اعتماد مردم به عدالت و سیستم قضایی کاهش یابد.

به گزارش آسوشیتدپرس، در نقطه دیگری از این ایالت یک افسر دیگر زندان به جرم چهار مورد تهدید شاهدان، سوء استفاده اخلاقی و زورگیری و تهدیدات تروریستی در دادگاه محکوم شد.

توری کلی 41 ساله، افسر سابق زندان پیتسبورگ در پنسیلوانیا به 10 مورد دیگر سوء استفاده از جایگاهش متهم شده بود که در نهایت از این اتهامات تبرئه شد.

یکی از پرونده‌های مطرح شده علیه «کلی» مربوط به یک زندانی 24 ساله است که کلی با ورود مخفیانه به سلولش او را تهدید کرده که در صورت شهادت دادن علیه متهمی خارج از زندان زندگی‌اش را تباه خواهد کرد. قربانی در زمان وقوع این جریان در زندان انفرادی بود.

علاوه بر این، در حال حاضر سه افسر زندانی دیگر در پنسیلوانیا به جرم سوء استفاده از زندانیان به طرق مختلف در انتظار محاکمه به سر می‌برند.

یکی از این افراد «جان نیکولتی» است که به 89 مورد جرم علیه زندانیان متهم شده است. 21 نفر علیه وی شهادت داده و مدعی‌اند که نیلکوتی از آنها سوء استفاده اخلاقی کرده است. دادستان پنسیلوانیا در این باره اظهار داشت که آماده کردن پرونده علیه این جرم بسیار سخت است، چون شاهدان علیه او زیاد هستند در حالی که همه‌شان دارای سابقه کیفری هستند.

 

کلید واژه: زنان
کد مطلب: 29684
زمان انتشار: شنبه 2 دی 1391 - 15:34:07
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8+4

دیگر مطالب