به روز شده: 1 ساعت و 28 دقیقه قبل
کد مطلب: 29730
زمان انتشار: دوشنبه 4 دی 1391 - 15:33:43

مدافعان حقوق زنان خواستار تلاش دولت‌ها برای حذف خشونت‌ علیه زنان

مدافعان حقوق زنان خواستار تلاش دولت‌ها برای حذف خشونت‌ علیه زنان
زنان  - سازمان بهداشت جهانی طی مطالعات جدید خود در زمینه بهداشت زنان و خشونت‌های خانوادگی اعلام کرد که 20 درصد از زنان 15 تا 49 ساله در دنیا در زمان کودکی‌شان خشونت‌های جنسی را تجربه کرده‌اند.


به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دفتر کمیسیونر عالی حقوق بشر سازمان ملل اعلام کرد که از هر سه زن در دنیا یک نفر خشونت‌های جنسی و یا فیزیکی را در طول عمرش تجربه می‌کند.

مارسیا جی وی کران، یکی از اعضای دفتر حقوق بشر سازمان ملل در این باره گفت که شواهد و دلایل کافی و محکمی وجود دارد که نشان‌ می‌دهد خشونت‌ علیه زنان قابل حذف است و از این رو هیچ بهانه‌ای برای بی‌توجهی و کوتاهی در این زمینه قابل پذیرش نیست.

وی در سخنانش در کنفرانس، تلاش‌ دسته‌جمعی برای پایان خشونت‌ علیه زنان و دختران در ژنو تاکید کرد که خشونت علیه زنان، نقض حقوق بشر است که نیازمند برنامه کاری قانونمند در راستای استاندارد‌های بین‌المللی برای حذف آن است.

وی افزود که کشورها باید یک زندگی فارغ از خشونت‌ را برای زنان فراهم کنند که یکی از راه‌های آن می‌تواند افزایش آگاهی عموم مردم و تغییر رویکرد‌ها و نسبت به زنان باشد.

کران در ادامه اظهار داشت: قدم کلیدی دیگر در این زمینه تجهیز جوامع به طرق مختلف است و ما باید در این راستا دوره‌های آموزشی در مدارس حتی برای پسران و مردان برگزار کنیم. همچنین برای جلوگیری از خشونت‌ علیه زنان، مقامات قضایی، مسوولان دولتی، مسئولان امور بهداشت و خدمات عمومی و حتی رهبران مذهبی نیز باید وارد عمل شوند.

الیسا گلدبرگ، فعال حقوق زنان نیز در این کنفرانس خشونت علیه زنان چالشی عمومی جهان خواند و تک تک افراد را برای حل این مشکل مسوول دانست و گفت: یکی از راه‌های مبارزه با این چالش‌ تقویت سیستم محاکمه مسوولان این خشونت‌ها، جرم دانستن این اقدامات و جبران صدمات وارد شده به قربانیان است.

وی در ادامه ابراز نگرانی کرد که در هر لحظه که ما اینجا نشسته‌ایم، یک زن در دنیا مورد خشونت‌ قرار می‌گیرد و حتی خود زنان نیز برای پایان این بدرفتاری‌ مسوول هستند و باید دراین راه مبارزه کنند.

 

کد مطلب: 29730
زمان انتشار: دوشنبه 4 دی 1391 - 15:33:43
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5-1

دیگر مطالب