به روز شده: 4 ساعت و 14 دقیقه قبل
کد مطلب: 30381
زمان انتشار: پنجشنبه 26 بهمن 1391 - 11:25:33
رهبر معظم انقلاب:

جامعه مدرسین در سالهای دشوار مبارزه با رژیم طاغوت، صدای رسای حوزه را بی مهابا به گوش همه رسانید

جامعه مدرسین در سالهای دشوار مبارزه با رژیم طاغوت، صدای رسای حوزه را بی مهابا به گوش همه رسانید
بیداری اسلامی  - رهبر معظم انقلاب در پیامی به همایش جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، فرمودند: جامعه مدرسین حوزه علمیه قم تجسّم پنجاه سال تلاش و مجاهدت است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیام به همایش جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با عنوان "نیم قرن حضور" که به منظور پاسداشت 50 سال تلاش علمی، فرهنگی و سیاسی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم برگزار شد با تاکید بر ضرورت  تکریم نیم قرن تلاش مخلصانه ی این نهاد حوزوی مبارک افزودند: جامعه ی مدرسین تجسم پنجاه سال تلاش و مجاهدت است که در سالهای دشوار مبارزه با رژیم طاغوت، صدای رسا و سخن شجاعانه ی حوزه ی قم را بی مهابا به گوش همه رسانید و تهدید و فشار و زندان و تبعید نیز نتوانست علمای مجاهد این تشکل روحانی را مردد و به عقب نشینی وادار سازد.
متن پیام رهبر انقلاب که صبح امروز(پنجشنبه)  از سوی حجت الاسلام و المسلمین محمدی گلپایگانی رئیس دفتر مقام معظم رهبری، در این همایش در شهر قم قرائت شد به شرح زیر است:
بسم الله الرّحمن الرّحیم
بزرگداشت «جامعه ی مدرسین حوزه ی علمیه ی قم» اقدام شایسته ئی است در تکریم نیم قرن تلاش مخلصانه ی این نهاد حوزوی مبارک و متشکل از علمای فرزانه و بصیر؛ نهادی که در یکی از سخت ترین دورانهای عمر این حوزه ی عظیم الشأن، بر اثر احساس نیازی مبرم، پایه گذاری شد و در شرایط گوناگون، چه در دوران مرارتبار اختناق و چه در دوران استقرار نظام جمهوری اسلامی، مجاهدت مقدس و دشوار خود را استمرار بخشید.
جامعه ی مدرسین تجسم پنجاه سال تلاش و مجاهدت است.
در سالهای دشوار مبارزه با رژیم طاغوت، صدای رسا و سخن شجاعانه ی حوزه ی قم را بی مهابا به گوش همه رسانید و تهدید و فشار و زندان و تبعید، نتوانست علمای مجاهد این تشکل روحانی را که با امضای صریح خود بیانه های روشنگر این نهاد مقدس را اعتبار می بخشیدند، مردد و به عقب نشینی وادار سازد. پس از پیروزی انقلاب و استقرار نظام جمهوری اسلامی نیز حضور اعضای این جامعه در بسیاری از عرصه های سیاسی و جهادی و علمی و تحقیقی، نقش برجسته ی حوزه ی علمیه را در این عرصه ها نمایان ساخت و چهره های برجسته ئی از این مجموعه ی با برکت، در جایگاه والای مرجعیت و دیگر مسئولیت های بزرگ روحانی و سیاسی درخشیدند و بخش عظیمی از ملت ایران، سخن آنان را در امر دین و سیاست همچون حجت شرعی و معتمَد سیاسی، با جان و دل پذیرفتند.
اکنون این مجموعه ی امین، با نیم قرن تجربه ی سیاسی و انقلابی، با نیازهای تازه و عرصه های نوین روبرو است.
روحیه تلاش و ابتکار و اقدام شجاعانه در همه ی عرصه ها، همراه با اخلاص و صفایی که همواره در آن آشکار بوده است، خواهد توانست گامهای این رهرو پنجاه ساله را باز هم استوار تر سازد.
امروز نیروهای جوان و فاضل که ثمرات شجره ی طیبه ی حوزه ی علمیه اند، چشم به افقهای دور دست دوخته اند. هدفها دست یافتنی و همّتها بس بلند و استوار است.
فرصت و امید، سرمایه های خدادادی است که جهاد دشوار ملت ایران، لیاقت دریافت آن از فیض الهی را به این ملت بزرگ عطا کرده است. هنر بزرگِ بزرگان و پیش کسوتان حوزه و از جمله، نهادِ کهن و ریشه دار جامعه ی مدرسین، در آن است که از این سرمایه گرانقدر، بیشترین بهره مندی را نصیب جریان دینی و انقلابی در این میهن خدایی کند. و با داشته های امروز، فردایی روشنتر را تدارک ببینند و سخن و وعده الهی را تحقق بخشند که فرمود: أَلَمْ تَرَ کَیْفَ ضَرَبَ اللّهُ مَثَلاً کَلِمَةً طَیِّبَةً کَشَجَرةٍ طَیِّبَةٍ أَصْلُهَا ثَابِتٌ وَفَرْعُهَا فِی السَّمَاء، تُؤْتِی أُکُلَهَا کُلَّ حِینٍ بِإِذْنِ رَبِّهَا...
والسلام علیکم و رحمه الله
سیّدعلی خامنه ای
25 بهمن 1391

کد مطلب: 30381
زمان انتشار: پنجشنبه 26 بهمن 1391 - 11:25:33
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5-4

یادداشت
۴۰ سال پیروزی
۴۰ سال پیروزی
سیدعبداله متولیان
نمایش اقتدار یمنی‌ها
نمایش اقتدار یمنی‌ها
سید هادی سیدافقهی
یمن، مرگ خاموش یک ملت
یمن، مرگ خاموش یک ملت
محسن پاک آئین