به روز شده: 3 ساعت و 31 دقیقه قبل
کد مطلب: 30388
زمان انتشار: جمعه 27 بهمن 1391 - 17:43:25

غربیها پس از پایان جنگ سرد روی اسلام هراسی برنامه ریزی جدی کردند

غربیها پس از پایان جنگ سرد روی اسلام هراسی برنامه ریزی جدی کردند
حقوق بشر  > جهان  - سخنگوی وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران درگفتگو با خبرگزاری مهر با اشاره به فتنه های بزرگ غرب برای منطقه خاورمیانه گفت: غربیها پس از پایان جنگ سرد روی اسلام هراسی برنامه ریزی جدی کردند و در بخشی از آن ایران هراسی را در دستور کار خود قرار دادند.

رامین مهمانپرست درباره ادعاهای اخیر آنجلا مرکل در این باره که فروش زره پوش های پیشرفته به عربستان به دلیل مقابله با تهدیدهای ایران صورت می گیرد، گفت: یکی از شگرد غربیها برای دخالت در امور دیگر کشورها و پیدا کردن بهانه ای برای فروش تسلیحات خود، ایجاد اختلاف میان کشورها و به وجود آوردن دشمنان فرضی برای سیاست خارجی خود است.

وی افزود: پس از اتمام جنگ سرد و فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی، غربیها تلاش بسیاری را برای ایجاد یک جریان جدید جایگزین شوروی سابق کردند، چون پیش از این به بهانه خطر بلوک شرق تلاش می کردند تا کشورهای دیگر را تحت نظر و سطله خود قرار دهند و سلاح های خود را به آنها بفروشند.

    یکی از شگرد غربیها برای دخالت در امور دیگر کشورها و پیدا کردن بهانه ای برای فروش تسلیحات خود، ایجاد اختلاف میان کشورها و به وجود آوردن دشمنان فرضی برای سیاست خارجی خود است. غربیها برای جبران بخشی از مشکلات اقتصادی خود به دنبال زمینه سازی برای مداخله نظامی خارجی هستند و اگر سناریوی آنها شکل گیرد، سلاح های بیشتری را به کشورهای منطقه ارسال می کنند.

مهمانپرست تاکید کرد: غربیها پس از پایان جنگ سرد روی اسلام هراسی برنامه ریزی جدی کردند و در بخشی از آن ایران هراسی را در دستور کار خود قرار دادند.

سخنگوی وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران گفت: اگر زمانی تمام کشورهای منطقه به همکاریهای استراتژیک خود  بپردازند و خود نقش فعالی را در حل بحران منطقه ایفا کرده و زمینه حضور کشورهای خارجی را در منطقه از بین ببرند، در آن زمان کشورها بهانه دیگری را برای طرح ادعای خود علیه کشورهای دیگر پیدا نمی کنند و از طریق ترساندن کشورها به صادرات سلاح های خود ادامه نمی دهند.

وی در ادامه با اشاره به دخالت غربیها در امور سوریه گفت: غربیها برای جبران بخشی از مشکلات اقتصادی خود به دنبال زمینه سازی برای مداخله نظامی خارجی هستند و اگر سناریوی آنها شکل گیرد، سلاح های بیشتری را به کشورهای منطقه ارسال می کنند.

مهمانپرست در رابطه با موضع ایران در قبال استقرار موشک های پاتریوت ناتو در مرز با سوریه گفت: ایران موضع خود را مستقلا قبلا اعلام کرده و فکر می کنیم کشورهای غربی به دنبال حضور مداخله گرایانه در منطقه هستند.

وی افزود: به کشورهای منطقه نیز توصیه می کنیم که مراقب اهداف واقعی پشت پرده غربیها باشند چون برای آنها امنیت و ثبات در منطقه با منافع آنها تطبیقی ندارند و در پی موضوعاتی هستند تا باعث افزایش تنش و ناآرامی در منطقه شوند.

مهمانپرست در پاسخ به این پرسش که "ارزیابی ایران از تصویب قطعنامه مجمع عمومی سازمان ملل درباره اسرائیل برای دادن اجازه بازرسی به بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی  و امضای معاهده منع گسترش سلاح های هسته ای چیست؟" گفت: رژیم صهیونیستی به خاطر عدم مشروعیت و جنایاتی که در حق مردم منطقه انجام داده است و رفتارهای گستاخانه با اتکای حمایت غربیها با افکار عمومی ملت های دنیا مواجه شده است. یعنی افکار عمومی جهان دیگر جنایت و تعدی های رژیم صهیونیستی را تحمل نخواهد کرد.

مهمانپرست تاکید کرد: ایران جزو اولین کشورهای منطقه بود که برای ایجاد خاورمیانه عاری از سلاح هسته ای پیشقدم شد و همچنان فکر می کنیم همه کشورهای دنیا باید جهان عاری از وجود سلاح های کشتار جمعی به خصوص سلاح های هسته ای را در دستور کار خود قرار دهند.

     ایران جزو اولین کشورهای منطقه بود که برای ایجاد خاورمیانه عاری از سلاح هسته ای پیشقدم شد؛ ایران برای رسیدن به این هدف می تواند خاورمیانه عاری از سلاح هسته ای را در دستور کار داشته باشد و همیشه آمادگی خود را در این زمینه اعلام کرده اما مانع اصلی رژیم صهیونیستی بوده زیرا ناقض شرایط مورد توجه تمام کشورها است.

سخنگوی وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران گفت: ایران برای رسیدن به این هدف می تواند خاورمیانه عاری از سلاح هسته ای را در دستور کار داشته باشد و همیشه آمادگی خود را در این زمینه اعلام کرده اما مانع اصلی رژیم صهیونیستی است زیرا ناقض شرایط مورد توجه تمام کشورها است.

وی افزود: اینکه اکثر قاطع کشورها علیه رژیم صهیونیستی قطعنامه تصویب می کنند یا نسبت به ارتقای جایگاه فلسطین در مجمع عمومی سازمان ملل رای قاطع می دهند و چند کشور اندک همچنان در تلاش برای ادامه حمایت خود از این رژیم هستند، نشان دهنده انزوای بسیار قابل توجه رژیم صهیونیستی و حامیان غربی این رژیم به ویژه آمریکاییها در جامعه جهانی است.

مهمانپرست تاکید کرد: این موضوع همچنین نشان می دهد که اکثر جامعه جهانی از حقوق مردم فلسطین و کشورهای منطقه حمایت می کنند و با جنایات و قانون شکنی های رژیم نامشروع به اسم رژیم صهیونیستی مقابله می کنند.

سخنگوی وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران درباره اوضاع سوریه گفت: شرایطی که در سوریه ایجاد شده است، شرایط طبیعی نیست که به خاطر وجود برخی اختلافات به این مرحله رسیده باشد، معلوم است که فتنه های بزرگی برای منطقه حساس خاورمیانه طراحی شده است.

وی افزود: رژیم صهیونیستی به خصوص پس از بیداری اسلامی دچار یک آشفتگی جدی شد. کشورهایی که پیشتر حامی دیکتاتورهای سابق بودند، هم اکنون تبدیل به کشورهایی شدند که خواست مردم را دنبال می کنند. یکی از این فتنه ها بحثی بود که در سوریه به وجود آمد، به بهانه اینکه مردم خواسته هایی دارند و باید از خواسته های مردم حمایت شود، در امور سوریه دخالت کردند؛ این در شرایطی بود که همین کشورها در همان موقع در کشورهای دیگر مثل بحرین و یمن به خواسته های مردم و سرکوب معترضین توجه نکردند و حمایت خود را از حقوق مردم اعلام نکردند.

کد مطلب: 30388
زمان انتشار: جمعه 27 بهمن 1391 - 17:43:25
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5-1

دیگر مطالب
گفتگو
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
دکتر حمیدرضا غلامزاده در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر:
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد