به روز شده: 2 ساعت و 31 دقیقه قبل
کد مطلب: 30415
زمان انتشار: یکشنبه 29 بهمن 1391 - 12:14:13

پایان بی پناهی کودکان بی سرپرست و بدسرپرست در راه است

پایان بی پناهی کودکان بی سرپرست و بدسرپرست در راه است
کودکان  - رئیس کارگروه رفاه و تامین اجتماعی کمیسیون اجتماعی مجلس، از تسهیل فرزندخواندگی برای خانواده های متقاضی در حوزه کودکان بدسرپرست وبی سرپرست خبر داد.


سالار مرادی در گفت وگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، تصویب لایحه حمایت از کودکان بی سرپرست و بدسرپرست را گامی مثبت دانست و افزود: اجرای این لایحه روند واگذاری کودک به خانواده های متقاضی دارای صلاحیت را تسریع می بخشد.

وی با اشاره به اینکه این لایحه امروز در صحن علنی مجلس رفع ایراد شد و 11 مورد از 21 ایراد شورای نگهبان اصلاح شد، تاکید کرد: پس از تصویب در صحن و رفع اشکالات، لایحه حمایت از کودکان مجددا برای تایید و تصویب نهایی به شورای نگهبان ارسال خواهد شد.

مرادی با تاکید بر اینکه پیش از این امکان واگذاری فرزندان بد سرپرست وجود نداشت، گفت: لایحه جدید امکان این امر را میسر کرده و کودکان بی سرپرست وبد سرپرست می توانند از  کانون گرم خانواده بهره مند شوند.

وی همچنین درباره جزئیات این لایحه تصریح کرد: با تصویب این لایحه و اجرای قوانین موثر وجامع در این حوزه، مشکلات سازمان بهزیستی و مشکلات والدینی که متقاضی فرزندخواندگی هستند، برطرف خواهد شد و مجلس با استفاده از نظریات سازمان بهزیستی و شورای نگهبان وکارشناسان دقت لازم را درخصوص این کودکان به کار گرفته اند.

رئیس کار گروه رفاه وتامین اجتماعی مجلس در پایان گفت: این لایحه سال های گذشته چندین بار در مجلس مورد بررسی قرار گرفته و بارها با ایراد‌هایی از سوی شورای نگهبان روبه‌رو و برای اصلاح به مجلس برگشت داده شده بود، چراکه به زعم اعضای این شورا، دارای ابهامات و اشکالات عدیده‌ای بود که می‌بایست اصلاح شوند، اما با تصویب این لایحه امیدواریم مشکلات کودکان بدسرپرست حل وفصل شود.

 

کد مطلب: 30415
زمان انتشار: یکشنبه 29 بهمن 1391 - 12:14:13
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9+4

دیگر مطالب