به روز شده: 3 ساعت و 36 دقیقه قبل
کد مطلب: 32764
زمان انتشار: چهارشنبه 19 تیر 1392 - 14:06:53

چه مواردی باعث رواج رفتار‌های غیر اخلاقی بین زوجین می شود؟

چه مواردی باعث رواج رفتار‌های غیر اخلاقی بین زوجین می شود؟
زنان  -  استاد دانشگاه و کارشناس مسائل زنان گفت: عدم عاطفه صحیح بین زن و شوهر و عدم وجود اقناع عاطفی درست و همچنین عدم تعادل جنسی بین مردان و زنان باعث رواج رفتار های نادرست و غیر اخلاقی شده است.

فاطمه ریحانی، استاد دانشگاه و کارشناس مسائل زنان در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم اظهار داشت:  اگر بخواهیم عمده دلایل و ریشه رفتار‌های غیر اخلاقی را شناخته و ارزیابی کنیم، متوجه خواهیم شد که عدم  تعادل عاطفه صحیح بین زن و شوهر و عدم اقناع عاطفی درست و همچنین  عدم تعادل جنسی بین مردان و زنان باعث رواج رفتار های نادرست و غیر اخلاقی شده است.

وی با بیان اینکه رشد شبکه‌های تلویزیونی و ماهواره‌ای باعث رواج رفتار‌های غیر اخلاقی شده است، ادامه داد:  غرب در یک اقدام منسجم و هدف دار این سریال‌ها را در ماهواره ارائه می‌دهد چرا که می خواهد روابط غیراخلاقی را جا اندازد در حقیقت می خواهند اتفاقی که درغرب رخ داده را نیز در خانواده‌های رواج دهند.

 استاد دانشگاه و کارشناس مسائل زنان با اشاره به اینکه عدم غیرت دینی و آوردن ماهواره در فضای خانواده از تبعات مسئله رواج غیر اخلاقی است، افزود: اعتقاد فرزندان با وجود ماهواره تغییر می کند و فرد مسلمان بوده و در خانواده شیعه است ولی اعتقادی به دین ندارد و احکام را قبول ندارد که این از تبعات ماهواره است و غرب به خانواده‌های ما ورود پیدا کرده و ما با آغوش باز آن را می‌پذیریم در واقع آنها هدف دار کار کرده و ما جاهلانه و از روی بی‌دقتی آن را می‌پذیریم.

*بینش حجاب در سنین اولیه تربیت اولیه جا نمی‌افتد

ریحانی گفت: موضوع تحکیم خانواده و تربیت درست فرزندان ریشه‌ای است و  فرآیندی است که ما یک برنامه و مقطعی انجام نمی‌شود، دانشگاه‌ها و حوزه علمیه به لحاظ اجرایی باید اقدام کرده و همه دست به دست هم دهند تا در چند سال آینده به جامعه‌ای برسیم که دارای مردم هوشمند و قانون گذار از مردم هوشمند تر باشد.

وی با بیان اینکه علل بدحجابی این است که  بینش حجاب در سنین اولیه تربیت اولیه در فرزندان جا نمی‌افتد، افزود:  خانواده برای گسترش حجاب و عفاف در خانواده باید تجربه و آگاه باشد و همچنین حجاب صحیح را باید پدر و مادر برای فرزندان جا بیاندازد.

استاد دانشگاه و کارشناس مسائل زنان اظهار داشت: رواج دادن حجاب کار راحتی نیست و به مرور زمان باید حل شود در واقع خانواده باید معنای حجاب را فهمیده و به فرزندان آموزش دهد به این شکل که پدر ومادر باید آگاه و در مدرسه معلم دلسوز وجود داشته باشد.

ریحانی بیان کرد: فرزند باید بداند وقتی بیرون از منزل می آید با حجاب مشکل نداشته باشد چرا که باید‌ها وحکم باعث رواج حجاب نمی‌شود بلکه الگوها باید درجامعه رایج شده و فرهنگ سازی صورت گیرد.

 

کد مطلب: 32764
زمان انتشار: چهارشنبه 19 تیر 1392 - 14:06:53
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6+4

دیگر مطالب