به روز شده: 18 ساعت و 26 دقیقه قبل
کد مطلب: 33451
زمان انتشار: شنبه 2 شهریور 1392 - 10:25:59

آزادی مبارک حاصل معامله ریاض با کودتاچیان مصر است

آزادی مبارک حاصل معامله ریاض با کودتاچیان مصر است
بیداری اسلامی > مصر  - نویسنده و کارشناس مسائل مصر صدور حکم آزادی دیکتاتور سابق مصر را جزئی از معامله عربستان سعودی با نظام جدید قاهره خواند و افزود: حکم آزادی مبارک و اقدامات احمقانه نظام جدید،‌ نوید بخش این موضوع است که این نظام عمر طولانی نخواهد داشت.


به گزارش تسنیم،"محمد محسن ابو النور" نویسنده و کارشناس مسائل مصر صدور حکم آزادی "محمد حسنی مبارک" دیکتاتور سابق مصر را جزئی از معامله عربستان سعودی با نظام جدید قاهره خواند و افزود: ریاض طی معامله‌ای با دولت کودتای نظامی مصر در مقابل دریافت مساعدات مالی دست به آزادی حسنی مبارک زد.

وی با بیان اینکه عربستان سعودی نقش برجسته‌ای در تحولات مصر بازی می‌کند، اظهار داشت که ریاض از انقلاب 25 ژانویه ناراضی بود و دوست نداشت که این انقلاب موفق شود زیرا از گسترش موج انقلاب به سرزمین‌هایش نگران بود. هم اکنون ما شاهد تحرکات اعتراض آمیز علیه آل سعود هستیم. سعودی‌ها از ده‌ها سال پیش تا کنون با زور و پنجه آهنین بر شبه جزیره عربی حکمرانی می‌کنند.

ابو النور درباره واکنش مردم مصر به حکم آزادی مبارک، تصریح کرد که این موضوع ملت این کشور را غافگیر و دهشت زده کرد هر چند چنین امری را انتضار می‌کشید. ملت مصر - موافقان و مخالفان نظام جدید - تصمیم گرفتند که با تظاهرات گسترده روز جمعه، پاسخ این اقدامات نظام جدید را بدهند.

وی در پاسخ به سئوالی درباره آینده "محمد مرسی"‌رئیس جمهور برکنار شده مصر در سایه صدور حکم آزادی مبارک، گفت: حکم آزادی مبارک و اقدامات احمقانه نظام جدید قاهره،‌ نوید بخش این موضوع است که این نظام عمر طولانی نخواهد داشت زیرا بحران‌هایی را برای خود خلق می‌کند که خشم و غضب ملت را در پی دارند.

ابو النور با بیان اینکه ملت مصر از دولت نظامی اعلام شده در این کشور ناراضی هستند و این نارضایتی در حال گسترش است، افزود: دولت نظامی مذکور باعث شده که مردم در یافتن زرق و روزی خود با مشکلاتی مواجه شوند.

وی افزود: در خصوص آینده محمد مرسی، هیچ نگرانی وجود ندارد. او رئیس جمهور قانونی مصر است که ربوده شده و اتهاماتی به وی زده شده‌اند که عاری از صحت است. مرسی به مبارزه عادت کرده است به گونه‌ای که در جریان انقلاب 25 ژانویه نیز به علت مسائل سیاسی در زندان به سر می‌برد. محمد مرسی برای ملت مصر به مثابه "کریم سنجابی" برای ملت ایران است.

این نویسنده و کارشناس مسائل سیاسی مصر در پاسخ به سئوالی درباره تظاهرات موافقان و مخالفان مرسی در مخالفت با حکم آزادی حسنی مبارک گفت: گرچه پیروان کودتای نظامی نیز همزمان با تظاهرات هواداران محمد مرسی اعلام کردند که علیه حکم آزادی مبارک به خیابان‌ها خواهند ریخت ولی هیچ امیدی به آنها نداریم زیرا آنها دشمن جریان اسلامگرا هستند.

وی مواضع مخالفان اخوان المسلمین را دوگانه و متناقض خواند و افزود: مواضع آنها واضح و شفاف نیست. نباید فراموش کنیم که جنبش 6 آوریل در زمان ریاست محمد مرسی تقریبا به صورت روزانه تظاهرات برگزار می‌کردند ولی اکنون یعنی در زمان کودتاچیان خانه نشین شده‌اند زیرا از کشته شدن توسط نظام جدید می‌ترسند.

کلید واژه: مصر - بیداری اسلامی
کد مطلب: 33451
زمان انتشار: شنبه 2 شهریور 1392 - 10:25:59
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7-1

یادداشت
۴۰ سال پیروزی
۴۰ سال پیروزی
سیدعبداله متولیان
نمایش اقتدار یمنی‌ها
نمایش اقتدار یمنی‌ها
سید هادی سیدافقهی
یمن، مرگ خاموش یک ملت
یمن، مرگ خاموش یک ملت
محسن پاک آئین