به روز شده: 7 ساعت و 46 دقیقه قبل
کد مطلب: 34653
زمان انتشار: یکشنبه 5 آبان 1392 - 15:31:08

اعتراض مصری ها به تصویب قانونی برای سرکوب مخالفان و احیای دیکتاتوری

اعتراض مصری ها به تصویب قانونی برای سرکوب مخالفان و احیای دیکتاتوری
بیداری اسلامی > مصر  - جوانان مصری با برگزاری تظاهرات در قاهره طرح دولت موقت مصر برای تصویب قانونی تحت عنوان «مبارزه با تروریسم» برای ایجاد محدودیت در فعالیت سیاسی مخالفان را محکوم کردند.به گزارش فارس به نقل از شبکه خبری الجزیره، صدها معترض مصری با هماهنگی گروه‌های انقلابی در اعتراض به تصویب قانون جدید توسط دولت موقت این کشور درباره برگزاری اعتراضات خیابانی، در قاهره دست به تظاهرات زدند.

دولت موقت این قانون را طرح «مبارزه با تروریسم» نامیده و معترضان که اغلب اعضای گروه‌های جوانان انقلابی هستند با سر دادن شعارهایی علیه دولت و  تاکید دارند که اجرای این طرح به معنی بازگشت دیکتاتوری به مصر به بهانه مقابله با اخوان است.

الجزیره در گزارشی از جزئیات این قانون که دارای 24 ماده است تاکید کرد که این قانون هرکسی که اقدام به عملی تروریستی، عضویت در سازمان‌هایی که تروریستی شناخته می‌شوند و یا تلاش برای انجام چنین عملی داشته باشند را تروریست می‌داند.

 همچنین این قانون هرگونه بکارگیری قدرت،تهدید و یا دعوت و حمایت برای ایجاد اختلال در کارهای حکومت، اموال عمومی و جامعه را مصداق اقدام تروریستی نامیده است.

این قانون مجازات‌های سختی برای آنچه که تروریست‌ نامیده در نظر گرفته و براساس آن کسانی که در کادرهای رهبری و رده‌های بالای گروه‌های تروریستی قرار دارند، باید منتظر حکم اعدام باشند و علاوه بر آن عضویت و یا تلاش برای اقدام یا حمایت از تروریست‌ها نیز محکوم به سال‌های متمادی زندان خواهد بود.

تظاهرات دیروز در قاهره در حالی برگزار شده که اعتراضات طرفداران اخوان المسلمین همچنان در مناطق مختلف مصر ادامه دارد و از سوی دیگر دانشجویان نیز که از هفته گذشته سال تحصیلی جدید در مصر آغاز شده به طور مستمر در دانشگاه‌های مختلف علیه دولت کودتا تظاهرات می‌کنند و خواهان بازگشت مرسی به قدرت هستند.

 

کلید واژه: مصر - بیداری اسلامی
کد مطلب: 34653
زمان انتشار: یکشنبه 5 آبان 1392 - 15:31:08
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9-4

یادداشت
۴۰ سال پیروزی
۴۰ سال پیروزی
سیدعبداله متولیان
نمایش اقتدار یمنی‌ها
نمایش اقتدار یمنی‌ها
سید هادی سیدافقهی
یمن، مرگ خاموش یک ملت
یمن، مرگ خاموش یک ملت
محسن پاک آئین