به روز شده: 9 ساعت و 58 دقیقه قبل
کد مطلب: 34672
زمان انتشار: دوشنبه 6 آبان 1392 - 10:40:48

راه اندازی مراکز روزانه حمایت از کودکان خیابانی در پنج استان

راه اندازی مراکز روزانه حمایت از کودکان خیابانی در پنج استان
کودکان  - معاون امور اجتماعی اداره کل بهزیستی اصفهان گفت: طرح راه اندازی مراکز روزانه حمایت از کودکان خیابانی ماه آینده در اصفهان اجرا می شود.

به گزارش ایرنا، ˈسعید صادقیˈ اظهار کرد: این طرح به صورت پایلوت در پنج استان کشور از جمله تهران، شیراز، کرمانشاه، خراسان رضوی و اصفهان اجرا می شود.

وی هدف از راه اندازی این مراکز را بازگشت کودکان کار به خانواده و توانمند کردن خانواده های این قشر بیان کرد و افزود: این طرح از بازگشت مجدد کودکان به خیابان ها جلوگیری می کند.

معاون امور اجتماعی اداره کل بهزیستی اصفهان با بیان اینکه ساماندهی کودکان کار به صورت تخصصی در این مراکز صورت خواهد گرفت، تصریح کرد: در این مراکز روانشناسان و مددکاران به صورت تخصصی وضعیت کودکان کار را پیگیری و بررسی می کنند.

صادقی اظهار کرد: کودکان کار به علت نوع حرفه شان در معرض انواع آسیب ها و بزه های اجتماعی قرار دارند و باید از لحاظ مالی و بهداشت روانی مورد توجه قرار بگیرند که در این طرح به این نکته توجه ویژه ای شده است.

وی به تعریف کودک اشاره و تصریح کرد: بر اساس پیمان نامه حقوق کودک کسی که کمتر از ۱۸ سال سن داشته باشد کودک به شمار می آید .

معاون امور اجتماعی بهزیستی استان اصفهان ادامه داد: کودکان این مرز وبوم بر اساس این پیمان نامه نه تنها نباید کار کنند بلکه باید مورد حمایت قرار گرفته و تحصیل رایگان داشته باشند.

وی به تعریف کودک کار اشاره و اضافه کرد: هر کودکی که به دلیلی از تحصیل باز ماند و مجبور شود به سبد خانواده کمک کند کودک کار محسوب می شود.

صادقی اظهارکرد: با اجرای این طرح کودکان کار می تواند ادامه تحصیل بدهند و در آینده نیروی کار مفیدی برای جامعه محسوب شوند.

وی بابیان اینکه تعداد کل کودکان کار این استان در شش ماه نخست سالجاری 183 نفر بود، یادآور شد: تعداد کودکان خیابانی این استان در مقایسه با استان های دیگر کشور کم است.

کد مطلب: 34672
زمان انتشار: دوشنبه 6 آبان 1392 - 10:40:48
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7-3

دیگر مطالب