به روز شده: 2 ساعت و 39 دقیقه قبل
کد مطلب: 34830
زمان انتشار: یکشنبه 12 آبان 1392 - 16:11:38

پیشگیری از وقوع جرم هماهنگی قوای سه‌گانه را طلب می‌کند

پیشگیری از وقوع جرم هماهنگی قوای سه‌گانه را طلب می‌کند
قوه قضائیه  - 
قائم‌مقام معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه گفت: بدون شک پیشگیری از وقوع جرم مستلزم هماهنگی میان قوای سه‌گانه است.


به گزارش فارس، امیری اصفهانی قائم‌مقام معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه در مراسم معارفه خود اظهار داشت: انسان بر اساس تکلیفی که خدا به عهده او گذاشته وظیفه حرکت به سوی کمال را دارد.

وی افزود: امروز حتماً باید بهتر از روز قبل حرکت کنیم و حرکت ما به سوی کمال تنها نباید به حوزه فردی محدود شود بلکه باید دیگران را نیز به سوی کمال دعوت کنیم.

امیری اصفهانی تصریح کرد: حرکت به سوی کمال در حوزه رفتار فردی وظیفه شخصی است اما در حوزه رفتار جمعی شخصیت حقوقی مصداق پیدا می‌کند و در نظام جمهوری اسلامی شخصیت حقوقی ورود می‌کند.

قائم‌مقام معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه تأکید کرد: در این زمینه قانون اساسی به ویژه در اصول دوم و سوم به شکل کلی و عام وظایف و مأموریت‌هایی را ترسیم کرده است.

وی افزود: نظام برای تحقق افراد خود باید در همه عرصه‌ها پیش رفته و توسعه یافته باشد.

امیری اصفهانی با اشاره به اینکه ما موظف هستیم نظام عادلانه را در سطح فراملی و بین‌المللی ایجاد کنیم گفت: یکی از راههای تحقق این هدف ایجاد نظام الگو در جامعه است.

وی با اشاره به اینکه عاری بودن جامعه از جرم نظام را زیبا جلوه می‌دهد، پیشگیری از وقوع جرم نقش بسزایی در زیبا نشان دادن نظام دارد.

قائم‌مقام معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه افزود: در قانون اساسی بخشی از این وظیفه به قوه قضاییه محول شده البته این یک وظیفه فراقوه‌ای است.

امیری اصفهانی با تأکید بر اینکه اقداماتی که تاکنون صورت گرفته منسجم و هدفمند نبوده گفت: البته لایحه پیشگیری از وقوع جرم در حال حاضر در مجمع تشخیص مصلحت نظام در حال بررسی است.

وی افزود: آیت‌الله آملی لاریجانی با تدبیر ارزشمندی که داشتند فضای نظری را به فضای عملی و اجرایی تبدیل کردند و معاونت پیشگیری از وقوع جرم بستر ایجاد عملیات است.

قائم‌مقام معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه ضمن قدردانی از زحمات ذوالقدر معاون راهبردی پیشگیری از وقوع جرم و همچنین صدر حسینی معاون پیشگیری از وقوع جرم گفت: این دو فرد زحمات زیادی را در ایجاد ساختار برای پیشگیری از وقوع جرم کشیده‌اند که من همین جا از آنها تشکر می‌کنم.

امیری اصفهانی تحقق پیشگیری از وقوع جرم را مستلزم هماهنگی میان بخش‌های مختلف نظام از جمله قوای سه‌گانه دانست و گفت: بدون شک سایر حوزه‌های حکومتی، نهادها و نیروهای مسلح و پیش از آن همه آحاد جامعه باید در بحث پیشگیری از وقوع جرم مشارکت کنند.

کلید واژه: قوه قضائیه - جرم
کد مطلب: 34830
زمان انتشار: یکشنبه 12 آبان 1392 - 16:11:38
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9-3

دیگر مطالب
گفتگو
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
رئیس دانشگاه علوم قضایی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر؛
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
محمد جواد شریعت باقری