به روز شده: 2 ساعت و 48 دقیقه قبل
کد مطلب: 34831
زمان انتشار: یکشنبه 12 آبان 1392 - 16:17:02

ایجاد معاونت پیشگیری از وقوع جرم در تمام استان‌های کشور تا پایان سال 92

قوه قضائیه  - معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه از ایجاد معاونت پیشگیری از وقوع جرم در تمام استانهای کشور تا پایان سال 92 خبر داد.


به گزارش فارس، سید علیرضا صدرحسینی در مراسم معارفه قائم‌مقام معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه اظهار داشت: جامعه مطلوب جامعه‌ای است که در آن جرمی اتفاق نیفتد و این همان هدفی است که دستگاه قضایی و معاونت پیشگیری از وقوع جرم دنبال می‌کند.

وی با بیان اینکه مسئله پیشگیری از وقوع جرم در قانون اساسی یکی از وظایف قوه قضاییه برشمرده شده گفت: این موضوع نشان می‌دهد که مسئله پیشگیری از وقوع جرم محصول سال دهها سال متفکران بشری است لذا ایجاد چنین ساختاری می‌تواند جزء دین و محصول عقل باشد.

صدرحسینی در ادامه تصریح کرد: ما در معاونت پیشگیری از وقوع جرم به دنبال این هستیم که در مجموعه قوانینی که وظایف دادستان‌ها را موضوع پیشگیری از وقوع جرم بیان کنیم و طبق مجموعه‌ای آن را به دادستان‌ها اعلام و ابلاغ کنیم.

معاون پیشگیری از وقوع جرم دستگاه قضایی با اشاره به بخشنامه ریاست قوه قضاییه در سال 91 به دادستان‌های انقلاب مبنی بر پذیرش مسئولیت امر پیشگیری از وقوع جرم گفت: درخواست شده در همه دادسراهای کشور و از سوی دادستان‌ها معاونی به عنوان معاون پیشگیری از وقوع جرم منصوب شود و این معاون با هدایتی که از سوی معاونت پیشگیری از وقوع جرم می‌گیرد می‌تواند تمهیدات مؤثری را در این زمینه انجام دهد.

وی افزود: امیدواریم تا پایان امسال این معاونت در تمام استانها تشکیل شود البته در برخی استانها همچون خراسان رضوی نه تنها معاون دادستان داریم بلکه دادیار پیشگیری از وقوع جرم که با اقدام ویژه بتواند پرونده را دنبال کند نیز داریم.

صدر حسینی تأکید کرد: این معاونت وظیفه دارد در مسئله آسیب‌های اجتماعی ورود پیدا کند و تمهیداتی را در این زمینه بی‌اندیشد.

وی گفت: در واقع این معاونت در همه عرصه‌های پیشگیری اعم از اجتماعی، فرهنگی و قضایی ورود اجرایی ندارد و باید ورود هدایتی داشته باشد.

صدرحسینی با بیان اینکه اگر اقداماتی که قوه قضاییه برای مبارزه با جرم و مجرمین انجام می‌دهید بهینه نباشد بخشی از جامعه دچار آسیب می‌شود گفت: این موضوع باعث افزایش جرایم در جامعه می‌شود بنابراین باید تلاش جدی شود تا ساختار دستگاه قضایی به گونه‌ای باشد که آسیبی به جامعه نرسد.

وی افزود: برای این کار نیاز به بررسی دائم در این زمینه داریم.

معاون پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه با اشاره به اینکه برخی مواقع در درون خانواده دستگاه قضایی در بخش‌های اداری و قضایی جرایمی رخ می‌دهد گفت: در این مواقع باید جرایم را بشناسیم و بدانیم که زمینه‌های وقوع جرم چیست تا از آن پیشگیری کنیم و برای اینکار نیاز به نگاه کلانی داریم.

صدرحسینی در پایان با معارفه امیری اصفهانی به عنوان قائم‌مقام معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه گفت: امیدوارم وی بتواند نقطه عطفی در این معاونت باشد.

کلید واژه: قوه قضائیه - جرم
کد مطلب: 34831
زمان انتشار: یکشنبه 12 آبان 1392 - 16:17:02
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9+1

دیگر مطالب
گفتگو
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
رئیس دانشگاه علوم قضایی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر؛
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
محمد جواد شریعت باقری