به روز شده: 16 ساعت و 24 دقیقه قبل
کد مطلب: 34976
زمان انتشار: شنبه 18 آبان 1392 - 14:14:51

قانون جدید فرزندخواندگی از هفته جاری اجرایی می شود

قانون جدید فرزندخواندگی از هفته جاری اجرایی می شود
کودکان  - رییس گروه مراقبت از کودکان بی سرپرست و بدسرپرست سازمان بهزیستی گفت: قانون جدید فرزندخواندگی، با سپری شدن زمان دو هفته ای از هنگام درج در روزنامه رسمی، از هفته جاری اجرایی می شود.

به گزارش روز شنبه روابط عمومی اداره کل بهزیستی خراسان رضوی، دکتر ˈرضا رزاقیˈ افزود: دادگاه ها و مراکز قانونی از 20 آبان ماه آرای خود را بر اساس قانون جدید صادر خواهند کرد.

وی گفت: در سازمان بهزیستی، اجرای این قانون منوط به تدوین و ابلاغ آیین نامه اجرایی آن است که بر اساس قانون، سازمان بهزیستی و دستگاه های مرتبط، سه ماه برای تهیه این آیین نامه فرصت دارند.

وی افزود: خانواده هایی که از بیستم آبان ماه جاری تقاضای فرزندخواندگی خود را تسلیم مراجع قانونی کنند، بر اساس قانون جدید برای آنان تصمیم گیری می شود اما در صورتی که دادگاه آنان را واجد صلاحیت بداند، متقاضیان باید تا ابلاغ آیین نامه اجرایی جدید منتظر بمانند.

وی گفت: هم اکنون کارگاه های آموزشی مشاوره فرزندخواندگی برای افزایش کیفیت فرایند فرزندخواندگی، موفقیت و پایداری این امر و پیشگیری از فسخ یا انحلال فرزندخواندگی، در سراسر استان ها در حال برگزاری است.

وی اظهار داشت: روانشناسان و مددکاران بهزیستی قبل از اینکه فرزندخوانده به خانواده تحویل شود باید صلاحیت های فکری، اجتماعی و روانی خانواده را بررسی و با آنها گفتگو کنند تا زمینه پذیرش فرزند جدید در خانواده مورد ارزیابی قرار گیرد.

وی گفت: خانواده هایی که اینک به صورت امین موقت فرزندخوانده می پذیرند اگر چه برای وی شناسنامه نمی توانند بگیرند اما از نظر خانوادگی، تربیتی و روانی، وضعیت بهتری دارند زیرا فرزندان دیگری هم داشته اند و وضعیت خانواده متعادل است.

وی اظهار داشت: پذیرش و فرزندخواندگی فرزندان بدسرپرست که یکی از دغدغه های سازمان بهزیستی است در قانون جدید حل شده و از طرفی، همه خانواده ها حتی آنها که فرزند دارند می توانند فرزند خوانده داشته باشند در حالی که در قانون قبلی، فقط زوج های نابارور می توانستند از بهزیستی فرزندخوانده بگیرند.

رییس گروه مراقبت از کودکان بی سرپرست و بدسرپرست سازمان بهزیستی گفت: پذیرش فرزندخوانده از سوی بانوان مجرد نیز در قانون جدید میسر شده که شرایط و جزئیات آن در آیین نامه اجرایی مشخص و به اطلاع خواهد رسید.

کد مطلب: 34976
زمان انتشار: شنبه 18 آبان 1392 - 14:14:51
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7+1

دیگر مطالب