به روز شده: 3 ساعت و 46 دقیقه قبل
کد مطلب: 35177
زمان انتشار: سه شنبه 28 آبان 1392 - 15:26:54

متن کامل طرح دو فوریتی الزام دولت به حفظ حقوق هسته‌ ای/ الزام دولت به غنی سازی 20 درصد

متن کامل طرح دو فوریتی الزام دولت به حفظ حقوق هسته‌ ای/ الزام دولت به غنی سازی 20 درصد
حقوق شهروندی  -  نمایندگان مجلس طرح دو فوریتی را به هیات رئیسه تقدیم کردند که در صورت تصویب نهایی آن در مجلس، دولت ملزم به ادامه تولید اورانیوم با غنای 20 درصد خواهد شد و اگر تحریم‌های دیگری تصویب شود دولت مکلف به مقابله به مثل می‌شود.


به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، متن کامل طرح دو فوریتی حمایت از دیپلماسی و الزام دولت به حفظ حقوق هسته‌ای و مصادیق آن در مذاکرات هسته‌ای به شرح زیر است:

ریاست محترم مجلس شورای اسلامی

طرح زیر جهت طی مراحل قانونی تقدیم می‌شود:

مقدمه (دلایل توجیهی) : ملت بزرگ و مقاوم و ایمانی ایران عزیز اسلامی و ولائی در پرتو نظام مقدس جمهوری اسلامی و ایمان به این آرمان که امام رضوان‌الله تعالی علیه فرمودند (ما می‌توانیم) و با تقدیم صدها هزار شهید از جمله شهدای عزیز دانشمند هسته‌ای، توانست با مجاهدت و حمایت ملت و رهبر معظم و تلاش دولت‌ها در سالیان گذشته به چرخه کامل غنی‌سازی اورانیوم و علوم صلح‌آمیز هسته‌ای دست یافته و این فناوری‌ و صنعت را با پشتوانه دانشمندان عزیز هسته‌ای خود کاملا بومی نمایند. و آن را پشتوانه عظیمی برای توسعه اقتصادی - صنعتی - درمانی - کشاورزی و... برای نسل‌های آینده قرار دهد. از آنجایی که در این ایام تیم مذاکره کننده هسته‌ای که بچه‌های این انقلاب می‌باشند مورد خشم و تهاجم صهیونیست‌های جنایتکار واقع شده‌اند و تلاش می‌نمایند ملت ایران را از حقوق مسلم خود محروم نمایند و در مقابله با این تهاجم ملت بزرگ و نستوه و مقاوم ایران اسلامی روی اصل مذاکره برای حفظ حقوق هسته‌ای مسلم خود و رفع هرگونه بهانه‌ای و رفع تحریم‌های ظالمانه و دور کردن هرگونه تهدید و حفظ عزت الهی خود به اجماع رسیده‌اند و دولت و تیم مذاکره را با نگرش به تواناهای داخلی و خلق حماسه اقتصادی و وحدت ملی یاری می‌دهند. نمایندگان ملت در مجلس نهم که منتخب مردم می باشند و از جانب ملت هستند، با تصویب این قانون، از دولت و تیم مذاکره کننده حمایت می‌کنند.

عنوان طرح

الزام دولت به حفظ حقوق هسته‌ای و مصادیق آن درو در چارچوب معاهده NPT در مذاکرات هسته‌یی

موضوع طرح

دولت موظف است در جهت نیل به اهداف چشم انداز جمهوری اسلامی ایران و برنامه‌های توسعه آینده از جمله برنامه پنجم و براساس احکام ذکر شده در قوانین مصوب مجلس شورای اسلامی از جمله تولید 20 هزار مگاوات برق هسته‌ای و همکاری‌های قانونی با آژانس بین‌المللی هسته‌ای و فتوای جهانی مقام معظم رهبری مبنی بر حرام بودن ساخت سلاح هسته‌ای کلیه حقوق هسته‌ای ملت ایران را که قوانین بین‌المللی آن را به رسمیت شناخته و مورد احترام قرار داده و همچنین مصادیق بارز این حقوق هسته‌ای را به شرح ذیل حفظ نموده و آن را توسعه دهد.

این حقوق و کاهش تولید و توقف روند توسعه هسته‌ای ملت قابل اغماض و مذاکره نبوده و دولت مجاز به هیچگونه توافقی که این حقوق را نادیده بگیرد نمی‌باشد.

1- ادامه توسعه سایت‌ها و کارخانجات غنی‌سازی وابسته (از جمله کارخانه غنی‌سازی نطنز) برای تولید سوخت نیروگاه‌های قدرت هزار مگاواتی تا سقف تولید 20 هزار مگاوات برق هسته‌ای براساس برنامه

2- ادامه اقدام به ساخت و نصب سانتریفیوژ‌های نسل دوم و سوم و جایگزین نمودن آنها با سانتریفیوژ‌های نسل اول به منظور بهره‌وری اقتصادی و صنعتی تولید اورانیوم با غنای مورد نیاز براساس برنامه‌های اجرایی سازمان انرژی اتمی

3 - ادامه ذخیره‌سازی اورانیوم غنی شده برای سوخت سه ساله یک نیروگاه (نیروگاه موجود و توسعه آینده)

4 - ادامه اقدام به اکتشاف و توسعه معادن اورانیوم در سطح کشور براساس برنامه

5- ادامه تولید اورانیوم با غنای 20 درصد برای رفع نیاز به تولید میله‌های سوخت، تولید رادیو داروها و پرتودرمانی، سایر مصارف صلح‌آمیز هسته‌ای براساس نیاز داخل و بازار تجارت

6- ادامه و تکمیل کارخانه آب سنگین اراک جهت بهره‌مندی ملت ایران خصوصا بیماران سرطانی

7- ادامه همکاری‌های لازم با آژانس هسته‌ای، تلاش و اقناع افکار عمومی برای مقابله با تهاجمات دشمنان برای محروم نمودن ملت ایران از حقوق مسلم هسته‌ای خود.

8- چنانچه هر یک از نهادهای حکومتی طرف مذاکره هسته‌ای، تحریم‌ها یا اقدامات غیر دوستانه‌ای را علیه نهادها و اشخاص جمهوری اسلامی ایران تصویب یا اعمال نماید، دولت مکلف است اقدامات مقابله به مثل از جمله تقدیم لایحه برای تصویب در مجلس شورای اسلامی را به عمل آورد.

9- هرگونه موافقت با خواسته‌های طرف مقابل نباید خارج از معاهده NPT باشد

10- حمایت و حفاظت همه جانبه از دانشمندان و کارشناسان حوزه هسته‌ای کشور

11- ایجاد امکان تعامل با کشورهای بی‌طرف و دوست و مستقل در همکاری های صلح‌آمیز هسته‌ای

12- تولید محصولات تجاری هسته‌ای به ویژه داروهای هسته‌ای و امکان صادرات آنها در راستای حماسه اقتصادی و اقتصاد مقاومتی

13- توسعه مرکز و پژوهشگاه‌ها و دانشکده‌های هسته‌ای و تجهیز هر چه بیشتر آنها

14- اقدام برای معرفی چهره‌های مظلوم دانشمندان هسته‌ای شهید ملت ایران در سطح بین‌الملل و مجامع بین‌المللی و ثبت سند این مظلومیت در سازمان ملل متحد و آژانس بین‌المللی هسته‌ای

کد مطلب: 35177
زمان انتشار: سه شنبه 28 آبان 1392 - 15:26:54
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6+4

دیگر مطالب
گفتگو
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
رئیس دانشگاه علوم قضایی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر؛
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
محمد جواد شریعت باقری
اقتصاد دانش‌بنیان مبتنی بر پژوهش و تحقیقات است/ تحریم به اقتصاد دانش‌بنیان نمی تواند آسیب بزند
دبیر کمیسیون علمی، تحقیقاتی و فناوری هیأت دولت:
اقتصاد دانش‌بنیان مبتنی بر پژوهش و تحقیقات است/ تحریم به اقتصاد دانش‌بنیان نمی تواند آسیب بزند
علی محمد فلاح زاده