به روز شده: 17 دقیقه قبل
کد مطلب: 35188
زمان انتشار: سه شنبه 28 آبان 1392 - 20:26:04

فرمانده ناجا ازاختصاص بودجه برای تامین امنیت مرزها و مقابله با تروریست‌ها خبر داد

فرمانده ناجا ازاختصاص بودجه برای تامین امنیت مرزها و مقابله با تروریست‌ها خبر داد
حقوق بشر  > ایران  - فرمانده ناجا پس از پایان سیزدهمین جلسه شورای توسعه و امنیت پایدار شرق کشور که به ریاست وزیر کشور در تالار پیامبر اعظم (ع) برگزار شده بود، به تشریح برخی از مصوبات و تصمیمات اخذ شده در این جلسه پرداخت.

به گزارش ایسنا، سردار اسماعیل احمدی‌مقدم با بیان اینکه یکی از مباحث مطرح شده در این جلسه تاکید بر اهمیت تقویت امنیت در این منطقه با بهره‌گیری از نیروهای بومی بخصوص مناطق شرق کشور بود، گفت: در ارتباط با تامین امنیت مرزها داخل و مقابله با تروریست‌ها، اشرار و قاچاقچیان تصمیم‌گیری‌ها و پیشنهاداتی شد و تاکید بر این شد که برای تحقق این پیشنهادها و تصمیم‌گیری‌ها منابعی در بودجه آینده بخصوص در ارتباط با شرق کشور در نظر گرفته شود.

وی به اهمیت فعال‌سازی بخش خصوصی در راستای توسعه این منطقه اشاره کرد و گفت: امنیت و توسعه دو بال هستند و امنیتی پایدار است که همراه با توسعه و اشتغال باشد.

 احمدی‌مقدم به موضوع قاچاق سوخت اشاره کرد و گفت: قاچاق سوخت یک تهدید برای کشور بخصوص برای شرق و جنوب شرقی است و ما باید آن تهدید را تبدیل به فرصت کنیم و با گسترش مبادلات قانونی اقتصادی به نحوی عمل کنیم که مرزنشینان از این مبادلات سود ببرند.

فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه در حال حاضر مرزنشینان ما برای کسب منافع حداقلی در این ارتباط جان خود را به خطر می‌اندازند و عمده منافع آن را شبکه‌های قاچاق می‌برند، گفت: تصمیم بر این گرفته شد که در این ارتباط کمیته‌ای ایجاد شود و مکانیزم کار را مشخص کند. در واقع روی اصل موضوع که ما این تهدید را تبدیل به فرصت کنیم اشتراک نظر وجود دارد اما باید در مورد مکانیزم کار تصمیم‌گیری شود تا مرزنشینان از این موضوع منتفع شوند.

وی با اشاره به اهمیت مرزها و با بیان اینکه اگر در مرزها امنیت ایجاد شود، سرمایه‌گذاری در مناطق کناری مرزها نیز گسترش پیدا می‌کند و باید به این موضوع اهتمام ویژه‌ای شود، به جلسه مشترک شورای امنیت کشور و شورای امنیت سیستان و بلوچستان اشاره کرد و گفت: در این جلسه تصمیم‌ بر این شد که اعتبارات مربوط به مرز در ارتباط با این استان صد در صد محقق شود تا ما بتوانیم گام‌های بیشتری برای انسداد مرزها برداریم.

 

 

کد مطلب: 35188
زمان انتشار: سه شنبه 28 آبان 1392 - 20:26:04
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8+1

دیگر مطالب
گفتگو
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
دکتر حمیدرضا غلامزاده در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر:
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد