به روز شده: 3 ساعت و 55 دقیقه قبل
کد مطلب: 35200
زمان انتشار: چهارشنبه 29 آبان 1392 - 10:39:18

الوندی: با خشونت علیه کودکان مقابله کنیم

الوندی: با خشونت علیه کودکان مقابله کنیم
کودکان  - دبیر مرجع ملی حقوق کودک با اشاره به بیست و چهارمین سالروز تصویب پیمان‌نامه حقوق کودک گفت: 20 نوامبر از سوی سازمان ملل و یونیسف به عنوان مقابله با خشونت علیه کودکان و پیشگیری از کودک‌آزاری نامگذاری شده است.به گزارش ایسنا، مظفر الوندی اظهار کرد: کارگاه‌های آموزشی بی‌شماری در راستای تصویب پیمان‌نامه حقوق کودک برگزار شده است تا کشورها نسبت به مفاد کنوانسیون حقوق کودک حساس شوند.

وی با بیان این که در کنوانسیون حقوق کودک مباحث مربوط به سلامت و مصالح کودک بسیار پررنگ دیده شده است، ادامه داد: یکی از خطراتی که کودکان را تهدید می‌کند، خشونت است که متاسفانه در اشکال مختلف از تنبیه ساده خانوادگی تا خشونت‌های فجیع آن‌ها را تهدید می‌کند و همانطور که به سلامت کودکان در کنوانسیون حقوق کودک توجه ویژه شده است باید با خشونت علیه کودکان مقابله کنیم.

دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک افزود: آمارهای جهانی در زمینه خشونت علیه کودکان نگران‌کننده است و بسیاری از کودکان در کشورهای مختلف در درگیری‌های قومی و قبیله‌ای و جرایم سازمان‌یافته مورد خشونت قرار می‌گیرند، از این رو سازمان ملل کشورها را در این زمینه حساس کرده تا اقدامات موثری برای جلوگیری از کودک‌آزاری انجام دهند.

الوندی با بیان این که در مرجع ملی حقوق کودک، کارگروه ویژه‌ای برای مقابله با خشونت تشکیل شده است، اظهار کرد: این کارگروه متشکل از سازمان‌های متولی است و بخشی از هزینه آن را یونیسف بر عهده گرفته است. اکنون این کارگروه تشکیل شده و ما گزارش‌های مربوط به خشونت را از طریق این کارگروه دریافت کرده و به سازمان‌های متولی اعلام می‌کنیم تا اقدامات لازم را برای مقابله با خشونت علیه کودکان انجام دهند.

 

کد مطلب: 35200
زمان انتشار: چهارشنبه 29 آبان 1392 - 10:39:18
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8+1

دیگر مطالب