به روز شده: 1 ساعت و 26 دقیقه قبل
کد مطلب: 35225
زمان انتشار: پنجشنبه 30 آبان 1392 - 12:58:09

فاز نخست بیمه زنان خانه‌دار اجرایی شد

فاز نخست بیمه زنان خانه‌دار اجرایی شد
زنان  -  نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی‌ از اجرایی شدن فاز نخست بیمه زنان خانه‌دار خبر داد.

زهره طبیب‌زاده، نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، در خصوص آخرین وضعیت بیمه زنان خانه‌دار اظهار داشت: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرده است که فاز نخست بیمه زنان خانه‌دار اجرایی شده است.

وی با بیان اینکه بخشی از بیمه زنان خانه‌دار عملیاتی شده است که امیدواریم  اجرای این بیمه برای 200 هزار زنان‌خانه‌ دار که در قانون بودجه 92 لحاظ شده است و تا پایان امسال اجرایی شود.، ادامه داد: مقرر بود 100 میلیارد تومان برای بیمه 200 هزار نفر از زنان خانه‌دار اختصاص داده شود که فاز نخست اجرایی شد.

* بیمه شدن34 هزار زن روستایی در سال 87

نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه 34 هزار زن روستایی تحت پوشش بیمه عشایر در سال 87 بیمه شده‌اند، افزود: دولت در زمینه بیمه زنان خانه‌دار اقدامات موثری انجام داده که یکی از آنها بیمه زنان روستایی است.

طبیب‌زاده با اشاره به اینکه بیمه "حرف مشاغل آزاد" از بیمه‌هایی است که سهم بسیاری از بیمه را باید خود زنان بپردازند، اظهار داشت: افرادی که در بخش خصوصی مشغول کار هستند و صاحب کارند مانند جوراب بافی باید تحت حرف مشاغل آزاد خود را بیمه کنند که این موضوع شامل زنان خانه‌دار نیز می‌شود ولی به دلیل اینکه درصد حق پرداخت این بیمه برای آنها سنگین بود، از این بیمه استقابل نشد.

وی با بیان اینکه بیمه "حرف مشاغل آزاد "برای زنان قشر ثروتمند است و زنان قشر متوسط و ضعیف عهده پرداخت حق بیمه آن برنمی‌آیند، عنوان کرد: در بودجه سال 92 برای بیمه زنان خانه‌دار بودجه‌ای اختصاص یافته تا 200 هزار زن سرپرست خانوار بیمه شوند که امروز باید اگر بخواهند آماری ارائه دهند به تفکیک اعلام کنند چراکه تعدادی از زنان در گذشته بیمه شدند بنابراین باید به روز آمار اعلام کنند.

نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه باید تمامی زنان خانه‌دار از حمایت دولت برخوردار باشند و بیمه شوند، اظهار داشت: تا پایان سال باید بیمه زنان خانه‌دار اجرایی شود و در اولویت این بیمه باید زنان سرپرست‌خانوار قرار گیرد بنابراین ما منتظر چنین اقدامی هستیم.

کلید واژه: زنان - بیمه - حقوق زنان
کد مطلب: 35225
زمان انتشار: پنجشنبه 30 آبان 1392 - 12:58:09
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5+2

دیگر مطالب