به روز شده: 43 دقیقه قبل
کد مطلب: 35440
زمان انتشار: شنبه 9 آذر 1392 - 13:43:28

رییس سازمان بهزیستی: کودک‌آزاری، جرم و قابل پیگیری است

رییس سازمان بهزیستی: کودک‌آزاری، جرم و قابل پیگیری است
کودکان  - رییس سازمان بهزیستی، گفت: طبق قانون اساسی، کودک‌آزاری جرم محسوب شده و اورژانس اجتماعی بهزیستی نیز در حیطه وظایف قانونی خود پیگیر این قضیه است.


 

به گزارش ایسنا، همایون هاشمی در حاشیه بازدید سرزده از شیرخوارگاه زنجان، اظهار کرد: برنامه‌های توسعه‌ای این سازمان در ابعاد مختلف کمی و کیفی به‌ویژه در حوزه نظارت تخصصی و راهبردی در دستور کار قرار دارد.

وی افزود: با توجه به اینکه مراکز شیرخوارگاهی تحت نظر بهزیستی به صورت شبانه‌روزی فعالیت دارند، لذا تاکید داریم به صورت سرزده از آن‌ها بازدید کنیم و نحوه عملکرد اعضا را از نزدیک مورد پیگیری قرار دهیم.

هاشمی با اشاره به اینکه 24 هزار مرکز نگهداری تحت نظر سازمان بهزیستی فعالیت دارند، تصریح کرد: این مراکز در بخش‌های مختلف، از جمله شیرخوارگاه‌ها، مراکز نگهداری سالمندان و همچنین معلولان می‌باشد.

رییس سازمان بهزیستی با بیان اینکه رویکرد سازمان بر توسعه اهداف تخصصی می‌باشد، تاکید کرد: همه مراکزی که با اخذ مجوز و پروانه فعالیت از این سازمان فعالیت دارند به شکل دوره‌ای مورد بازرسی قرار می‌گیرند و با بازرسی‌های دقیق تاکید بر بهره‌وری بیشتر این مراکز داریم.

هاشمی، خاطرنشان کرد: در حال حاضر سه میلیون و 900 هزار نفر در بانک اطلاعاتی این سازمان ساماندهی و ثبت شده‌اند که 60 درصد در حوزه توان‌ بخشی معلولان بوده و سایر موارد نیز در حوزه‌های دیگر خدمات اجتماعی و پیشگیری هستند.

این مقام مسوول با اشاره به اینکه تربیت مربی ماهر از اهداف این سازمان است، تصریح کرد: دوره‌های سوپروایزری و تربیت مربی در همه رده‌های مورد نیاز همواره مورد توجه قرار دارد. همچنین دانشگاه علمی‌ کاربردی وابسته به سازمان بهزیستی و مرکز آموزشی پیامبر اکرم(ص) نیز در زمینه تربیت افراد متخصص فعالیت دارند.

وی افزود: قطعاً توجه به ابعاد تخصصی سازمان در مقایسه با زمینه‌های نگهداری آن موجب کسب ارزش افزوده بیشتری می‌شود.

رییس سازمان بهزیستی با تاکید بر اینکه با هر گونه کودک‌آزاری مخالف هستیم، گفت: کودک‌آزاری در قانون اساسی، جرم محسوب شده و کسی حق ندارد در این زمینه جرمی مرتکب شود و یکی از وظایف اورژانس اجتماعی که خط ارتباطی 123 است گزارش و پیگیری موارد کودک‌آزاری می‌باشد.

هاشمی با اشاره به اشتغال زنان سرپرست خانوار تحت پوشش این سازمان، خاطرنشان کرد: طی سال گذشته و از محل هدفمندی یارانه‌ها 55 هزار زن سرپرست خانوار بیمه کامل اجتماعی شدند و امسال نیز این امر با جدیت تمام در سه زمینه حمایت‌های اجتماعی، اشتغال و مسکن پیگیری می‌شود و تاکید جدی بر اشتغال خانگی جهت توانمندسازی زنان سرپرست خانوار داریم.

رییس سازمان بهزیستی، ادامه داد: در حال حاضر و با توجه به آمار ثبت شده در سامانه رصد 17 هزار شغل برای افراد تحت پوشش این سازمان ایجاد شده است که با توجه جدی در این خصوص، زمینه توانمندی بسیاری از جامعه هدف فراهم خواهد شد.

گفتنی است، رییس سازمان بهزیستی کشور در بازدید سرزده خود از مراکز اورژانس اجتماعی، مرکز نگهداری از معلولان ذهنی و همچنین شیرخوارگاه زنجان، نحوه فعالیت این مراکز را از نزدیک رصد کرد.

کد مطلب: 35440
زمان انتشار: شنبه 9 آذر 1392 - 13:43:28
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8-4

دیگر مطالب