به روز شده: 16 ساعت و 26 دقیقه قبل
کد مطلب: 35724
زمان انتشار: سه شنبه 26 آذر 1392 - 16:49:25

تدوین نهایی گزارش ادواری حقوق کودک جهت ارائه به سازمان ملل

تدوین نهایی گزارش ادواری حقوق کودک جهت ارائه به سازمان ملل
کودکان  - معاون امور بین‌الملل وزیر دادگستری به تدوین نهایی سومین گزارش ادواری حقوق کودک جهت ارائه به سازمان ملل متحد اشاره کرد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، "مظفر الوندی" دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک در ابتدای این جلسه ضمن ارایه گزارشی از عملکرد این مرجع و کارگروه‌های تخصصی زیر مجموعه آن، از نمایندگان دستگاه‌های عضو این مرجع به دلیل حضور پر رنگ و ایفای نقش مناسب تقدیر و تشکر کرد.

الوندی اعلام کرد: خوشبختانه جلسات این مرجع مطابق آیین نامه هر دو ماه یکبار برگزار شده است و در خصوص تهیه گزارش ادواری و سایر موارد مرتبط، دستاوردهای خوبی داشته است.

وی با اشاره به انتشار پیش نویس منشور حقوق شهروندی در پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری اعلام کرد: می‌توان از این منشور به عنوان سندی بالا دستی بهره گرفت و مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک نیز می‌بایست در تدوین نهایی این منشور نقش خود را ایفا کند.

در ادامه "کاظمی ابدی"، معاون امور بین‌الملل وزیر دادگستری در ادامه جلسه ضمن اشاره به تدوین نهایی سومین گزارش ادواری حقوق کودک جهت ارائه به سازمان ملل متحد اعلام کرد: گزارش ارسالی از سوی جمهوری اسلامی ایران که کلیه اعضای مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک در گردآوری اطلاعات آن نقش داشته اند، در دی ماه سال جاری مورد استماع سازمان ملل قرار می‌گیرد.

در ادامه این جلسه و پیش از سخنان وزیر دادگستری نمایندگان تعدادی از کارگروه‌های این مرجع به ارائه گزارش پرداختند.

کد مطلب: 35724
زمان انتشار: سه شنبه 26 آذر 1392 - 16:49:25
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7+2

دیگر مطالب