به روز شده: 8 ساعت و 51 دقیقه قبل
کد مطلب: 42521
زمان انتشار: یکشنبه 27 مهر 1393 - 11:44:50

چه کسانی می توانند درخواست تعویض شناسنامه مکانیزه کنند؟

چه کسانی می توانند درخواست تعویض شناسنامه مکانیزه کنند؟
حقوق شهروندی  - طی پنج ماهه ابتدایی سال جاری بیش از 20 هزار شناسنامه مکانیزه در استان مرکزی تعویض شد.


به گزارش ایسنا، یزدان خسروی، مدیرکل ثبت احوال استان مرکزی با اشاره به اینکه متولدین سال 1379 به قبل می‌توانند درخواست تعویض شناسنامه خود را جهت عکس‌دار شدن انجام دهند، گفت: افرادی که به سن 15 سالگی رسیده‌اند لازم است که جهت عکس‌دار کردن شناسنامه خود درخواست دهند که در این شرایط علاوه بر عکس‌دار شدن، شناسنامه مکانیزه دریافت خواهند کرد.

او گفت: طی پنج ماهه اول امسال 20 هزار و 462 جلد شناسنامه مکانیزه و هفت هزار و 822 کارت هوشمند ملی به ترتیب تعویض و صادر شده است.

خسروی با بیان اینکه علاوه بر افراد 15 ساله افراد دیگری مشمول تعویض شناسنامه می‌شوند، گفت: افرادی که تغییرات سجلی دارند یا اینکه شناسنامه آنها مفقود شده است‌ یا افرادی که 15 سال از تعویض شناسنامه آنها گذشته است، می‌توانند درخواست تعویض دهند و شناسنامه مکانیزه دریافت کنند.

او با تأکید بر اینکه کارت هوشمند ملی چندمنظوره است و کارایی بسیاری نسبت به کارت ملی فعلی دارد، عنوان کرد: کارت ملی فعلی صرفاً برای شناسایی افراد قابلیت استفاده دارد، اما‌ کارت هوشمند ملی را در موارد دیگری نیز می‌توان استفاده کرد.

مدیرکل ثبت احوال استان مرکزی گفت: از کارت هوشمند ملی علاوه بر کاربرد در شناسایی افراد می‌توان در اموری همچون جایگزین کارت‌های بانکی، کارخت سوخت، دفترچه بیمه سلامت، گواهینامه و .. بهره برد. در حال حاضر برای افرادی که به سن 15 سال تمام رسیده‌اند و افرادی که تغییرات سجلی داشته‌اند، صادر می‌شود.

کد مطلب: 42521
زمان انتشار: یکشنبه 27 مهر 1393 - 11:44:50
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7-2

دیگر مطالب