به روز شده: 7 ساعت و 27 دقیقه قبل
کد مطلب: 43303
زمان انتشار: سه شنبه 11 آذر 1393 - 11:50:28

بسته شدن میدان التحریر بر انقلابیون

بسته شدن میدان التحریر بر انقلابیون
بیداری اسلامی > مصر  - منابع مصری گزارش دادند که مسئولان مصر در راستای آمادگی برای سرکوب تظاهرات مردمی در اعتراض به تبرئه حسنی مبارک، بار دیگر میدان التحریر در قاهره را بستند.

به گزارش تسنیم به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، 6 خودروی زرهی وابسته به ارتش و دو خودروی نفربر دقایقی قبل به خیابان اتحادیه عرب واقع در منطقه المهندسین اعزام شدند.

از سوی دیگر منابع مصری گزارش دادند که نیروهای امنیتی بار دیگر میدان التحریر را بسته اند.

این اقدامات ارتش و پلیس به منظور سرکوب تظاهرات مردمی در اعتراض به حکم تبرئه مبارک صورت گرفته است.

گروه های جوانان انقلابی مصر از امروز سه شنبه هفته انقلابی برگزار می کنند و از امروز در اعتراض به رای دادگاه این کشور مبنی بر تبرئه حسنی مبارک دیکتاتور این کشور به اتفاق جمال و علاء مبارک فرزندان وی و نیز حبیب العادلی نخست وزیر دوره ریاست جمهوری مبارک و 6 تن از معاونانشان از تمام اتهامات، تظاهرات برپا می‌کنند.

تظاهرات انقلابیون مصری در اعتراض به تبرئه شدن مبارک با عنوان "خیانت به خون شهدای انقلاب 25 ژانویه" برپا خواهد شد.

در راس احزاب و گروهایی که دعوت به برگزاری این تظاهرات کرده اند می توان به حزب زندگی آزادانه و جنبش 6 آوریل با مشارکت دیگر گروه ها و جریان های سیاسی از جمله حزب الدستور و مصر قوی حضور خواهند داشت.

گروه های انقلابی از تمام شهروندان مصری دعوت کرده اند در این تظاهرات که هفته انقلابی نام دارد برای بیان خشم خود نسبت به رای دادگاه در تظاهرات سراسری شرکت پر شوری داشته باشند.

دادگاه جنایی قاهره روز شنبه آخرین جلسه محاکمه مبارک، علاء و جمال پسران مبارک و حبیب العادلی وزیر کشور دوره مبارک در خصوص قتل انقلابیون مصر معروف به «محاکمه قرن» را به ریاست قاضی «محمود الرشیدی» برگزار کرد.

بر اساس این حکم مبارک، علاء و جمال و حبیب العادلی وزیر کشور حسنی مبارک و دو معاونش در پرونده قتل تظاهرات کنندگان تبرئه شدند.

مبارک، علاء و جمال و حبیب العادلی به همراه 6 نفر از معاونان العادلی متهم به قتل 239 نفر و زخمی شدن 1588 نفر در اوایل انقلاب 25 ژانویه هستند.

به گفته رئیس دادگاه، برای صدور حکم از شهادت 19 شاهد اصلی در این پرونده استفاده شده است.

بر اساس این گزارش، اتهامات این افراد در 162 هزار برگ ذکر شده و دادگاه طی یک سال و 4 ماه و 22 روز 55 بار جلسه تشکیل داده که 18 جلسه آن محرمانه و غیرعلنی و برای استماع اظهارات 22 شاهد از نیروهای مسلح اختصاص داشته است.

این در حالی است که طی دو روز گذشته مصر شاهد تظاهرات و درگیری های خیابانی در اعتراض به حکم تبرئه مبارک بود که در نتیجه آن 3 نفر کشته شدند.

کلید واژه: مصر - بیداری اسلامی
کد مطلب: 43303
زمان انتشار: سه شنبه 11 آذر 1393 - 11:50:28
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7-2

یادداشت
۴۰ سال پیروزی
۴۰ سال پیروزی
سیدعبداله متولیان
نمایش اقتدار یمنی‌ها
نمایش اقتدار یمنی‌ها
سید هادی سیدافقهی
یمن، مرگ خاموش یک ملت
یمن، مرگ خاموش یک ملت
محسن پاک آئین