به روز شده: 19 ساعت و 59 دقیقه قبل
کد مطلب: 45283
زمان انتشار: یکشنبه 6 اردیبهشت 1394 - 11:53:41

گزارش دیده بان حقوق بشر از دادگاه مرسی؛ مدرکی دال بر مجرم بودن وی ارائه نشد

گزارش دیده بان حقوق بشر از دادگاه مرسی؛ مدرکی دال بر مجرم بودن وی ارائه نشد
بیداری اسلامی > مصر  - سازمان دیده بان حقوق بشر روز یکشنبه اعلام کرد در جلسه محاکمه محمد مرسی، رئیس جمهور سابق مصر - که در پایان آن وی به 20 سال زندان محکوم شد- هیچ مدرکی دال بر گناهکار بودن او ارائه نشد.


مرسی سه شنبه در دادگاهی در قاهره در خصوص صدور دستور توسل به زور علیه معترضان در مقابل کاخ ریاست جمهوری در ماه دسامبر 2012 مجرم شناخته شد.
اما دیده بان حقوق بشر اعلام کرد بررسی اسناد دادستانی توسط این سازمان نشان می دهد مدارکی به جز گواهی دادن مقامات امنیتی برای حمایت از محکومیت مرسی در این اسناد وجود نداشته است.
سارا لی وایتسون، مدیر امور شمال آفریقا در دیده بان حقوق بشر گفت: « اسناد دادستانی مبتنی بر حدس و گمان، و صرفاً به دلیل ارتباط مرسی با اخوان المسلمین است.»
وایتسون گفت: « دادستانی در پرونده خود جرم کیفری مرسی را محرز نکرده است.»
این حکم که می توان علیه آن درخواست تجدیدنظر کرد، نخستین حکم مجازاتی است که علیه مرسی صادر شده است. مرسی با اتهامات دیگری از جمله قرار دادن اطلاعات در اختیار قطر نیز رو به روست.
دیده بان حقوق بشر اعلام کرد اتهامات علیه مرسی در وهله نخست مبتنی بر گواهی دادن مقاماتی است که بدون ارائه مدرک ادعا می کنند مرسی و اخوان المسلمین برای توسل به زور علیه معترضان غیردولتی توافق کرده بودند.
این سازمان اعلام کرد دادستانان همچنین درباره کشتار حامیان مرسی در درگیری ها تحقیق نکرده اند.
به گزارش خبرگزاری آناتولی از نیویورک، بنا بر اعلام دیده بان حقوق بشر، « از ده نفری که در آن روز کشته شدند، تنها اسامی سه نفر در اسناد دادستانی مشهود است که باعث می شود اینطور به نظر برسد که این پرونده با انگیزه های سیاسی علیه اخوان المسلمین تشکیل شده است.»

کد مطلب: 45283
زمان انتشار: یکشنبه 6 اردیبهشت 1394 - 11:53:41
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6-2

یادداشت
۴۰ سال پیروزی
۴۰ سال پیروزی
سیدعبداله متولیان
نمایش اقتدار یمنی‌ها
نمایش اقتدار یمنی‌ها
سید هادی سیدافقهی
یمن، مرگ خاموش یک ملت
یمن، مرگ خاموش یک ملت
محسن پاک آئین