به روز شده: 4 ساعت و 51 دقیقه قبل
کد مطلب: 45754
زمان انتشار: شنبه 9 خرداد 1394 - 10:14:36

لزوم حمایت های لازم از زنان شاغل در سیاستهای افزایش جمعیت

 لزوم حمایت های لازم از زنان شاغل در سیاستهای افزایش جمعیت
زنان  - موضوع افزایش هدفمند زاد و ولد که به عنوان نیاز جدی جامعه و هدفگذاری توسعه آینده کشور از سوی رهبر معظم انقلاب بیان شده، نیازمند درک عمیق برنامه ها و زیرشاخه های اجرایی، حمایتی و مشوق های خاص در حوزه بهداشت و درمان و دستگاه های مرتبط دولتی است.

به گزارش ایرنا، حفظ و ارتقای بهداشت باروری و سلامت مادر و کودک به عنوان محور اجرایی این برنامه باید از سوی دولتمردان مد نظر باشد اما مهمتر از آن حمایت ها و سیاست های تشویقی برای خانواده ها به ویژه توجه به افزایش دامنه موارد قانونی در حفظ جایگاه و موقعیت زنان شاغل در جریان زادآوری است.

مجلس شورای اسلامی نیز در راستای تحقق بخشیدن به منویات رهبر معظم انقلاب در این رابطه قوانینی را وضع کرده اما حلقه های اتصال این سیاست در حوزه اجرایی با مشکلات متعددی همراه است که مادران شاغل برای بچه آوری بیشتر، خواستار توجه ویژه مسوولان در گره گشایی از این مشکلات هستند.

یک زن شاغل اراکی گفت: بحث افزایش زاد و ولد در جامعه به عنوان یک ضرورت از سوی اقشار مختلف پذیرفته شده اما سرعت بخشی به تحقق اهداف این سیاست مهم، بستگی به بستر سازی موثر ، حمایت های قانونی و تدابیر تشویقی از سوی مسوولان برای زنان به ویژه شاغلان این قشر دارد.

آتنا زمانی افزود: بیشتر زنان جوان جامعه در بخش های مختلف شاغل هستند اما این قشر به دلیل همسو نبودن برخی سیاست ها با افزایش نرخ جمعیت کمتر زیر بار مسوولیت مادر شدن می روند.

وی بیان کرد: برخی زنان جوان مهارت پذیرش چندین مسوولیت در مدیریت خانه و عرصه های اجتماعی را ندارند و از مادر شدن هراس دارند درحالیکه می توان با آموزش های موثر، توانمندی این قشر را افزایش داد و اهمیت نقش مادری را برای نسل جوان تبیین کرد.

این زن شاغل با بیان اینکه دارای یک فرزند است، ادامه داد: پس از پایان دوران مرخصی زایمان با مشکلات زیادی در محیط کار از جمله از دست دادن ردیف شغلی و مزایای مختلف مواجه شدم و استرس کاری و نبود امنیت شغلی باعث شده که با وجود رغبت برای زادآوری مجدد، برای این مهم تعلل کنم.

یک زن شاغل اراکی دیگر گفت: بسیاری از زنان شاغل، در چند سال اخیر در راستای تحقق منویات رهبر معظم انقلاب در رابطه با افزایش نرخ زاد و ولد در جامعه به زادآوری متمایل شده اند اما پس از بازگشت از مرخصی دوران زایمان با مشکلات پیچیده و غیرقابل حل از جمله از دست دادن کار خود مواجه شدند.

مریم طهوری افزود: با وجود قوانین مترقی و مسائلی که هر روز از رسانه ها در خصوص سیاست های زادآوری زنان شاغل مطرح می شود اما این مهم در عمل دستخوش لنگش است و حمایت های موثر آنگونه که آینده شغلی و موقعیت اجتماعی آن را به مخاطره نیندازد، وجود ندارد.

وی بیان کرد: مسوولان امر در راستای افزایش زاد و ولد در جامعه باید حمایت های ویژه ای از زنان شاغل داشته باشند و بسترهای حمایتی مطلوبی را برای آنان فراهم سازند و این مهم تنها روی کاغذ و در حد حرف نباشد.

یک مادر شاغل اراکی گفت: نبود همکاری برخی از مدیران با مادران شاغل در انتخاب ساعت شیر روزانه، بهره مند نشدن مادارن از بسیاری از مزایا در دوران مرخصی بارداری، مشکلات اقتصادی و مهمتر از همه ترس از دست دادن ردیف های شغلی در بخش دولتی و از دست دادن شغل در بخش خصوصی از جمله مواردی است که زنان شاغل برای فرزند آوری واهمه دارند.

مریم صالحی گفت: مسوولان امر باید برای زنان شاغل سیاست های تشویقی ویژه با نظارت های کیفی به دور از اعمال سلیقه های خاص در رابطه با زاد و ولد اعمال کنند.

وی بیان کرد: ایجاد مهدهای کودک در محیط های کاری زنان از اهمیت بالایی برخوردار است چرا که به آرامش فکری زنان و کیفیت بهره وری در کار و ارتقای وظایف مادری کمک می کند.

یکی دیگر از مادارن شاغل اراکی گفت: دولت نباید برای مدت مرخصی زایمان بر اساس قراردادها تفاوت قایل شود زیرا این ظلمی بزرگ است.

هما بزرگی افزود: مدت مرخصی زایمان به یک بام و دو هوا تبدیل شده و هنوز بسیاری از مادران نمی توانند از مرخصی 9 ماه استفاده کنند که این خود یکی از مسایل منفی در ترغیب زنان شاغل به زادآوری است.

وی بیان کرد: مشکلات پیش آمده برای مادران شاغل و رد شدن آن ها از هفت خوان رستم پس از برگشت مجدد به کار موجب دلزدگی سایر زنان و استقبال نکردن آنها از زاد آوری شده است.

مدیرکل دفتر زنان و خانواده استانداری مرکزی گفت: بحث سیاست های افزایش جمعیت و تاکید بر فرزند آوری در جامعه نیاز روز است و ترغیب همه زنان در سنین باروری برای زادآوری همراه با سلامت جسمی و روحی برنامه مهم و اولویت دار است.

زهرا فرجی افزود: در این راستا زنان شاغل سهم به سزایی در افزایش زاد و ولد دارند و باید با رفع نواقص احتمالی در قوانین موجود و تقویت حمایت های لازم، شرایط را برای مشارکت آگاهانه این قشر در افزایش جمعیت فراهم کرد.

وی بیان کرد: اولین بحث مادر شدن برای زنان شاغل استفاده از مدت مرخصی زایمان است که امروز این مساله در دستگاه ها و نهادهای مختلف به شکل سلیقه ای شش ماه یا 9 ماه اعمال می شود.

مدیرکل دفتر امور زنان و خانواده استانداری مرکزی ادامه داد: سازمان تامین اجتماعی متعهد به پرداخت حقوق شش ماه مرخصی زایمان است و بسیاری از دستگاه ها و نهادها حقوق سه ماه متعهد نشده از سوی تامین اجتماعی را پرداخت نمی کنند.

فرجی عنوان کرد: استفاده از ساعت شیر یکی دیگر از دغدغه های مهم مادران شاغل است که در برخی از دستگاه اعمال نمی شود و در دستگاه های اعمال کننده نیز به شکل ثابت اول یا آخر وقت تعریف شده است.

وی گفت: ساعت شیر مادران شاغل باید به شکل شناور اعمال شود زیرا کودک در دوران شیرخواری از شرایط ویژه ای برخوردار است که ساعاتی خاص نیاز به حضور مادر دارد.

مدیرکل دفتر امور زنان و خانواده استانداری مرکزی اضافه کرد: بحث سیاست ترویج تغذیه با شیر مادر در جامعه اعمال می شود اما در برخی دستگاه ها و نهادها این امر با نبود حمایت های لازم مورد بی توجهی قرار گرفته است.

فرجی گفت: یکی از بزرگترین مشکل مادران شاغل پس از بازگشت از دوران مرخصی زایمان بحث نگهداری کودک است.

وی اظهار کرد: در گذشته دستگاه ها و ادارات موظف بودند مهدهای کودک به ویژه برای شیرخوارگان را در دستگاه یا همجوار با دستگاه ها ایجاد کنند که این مهم امروز کمتر دیده می شود.

مدیرکل دفتر امور زنان و خانواده استانداری مرکزی افزود: جدا شدن فرزند از مادر پس از دوران مرخصی زایمان و دغدغه های فکری نگهداری کودک در زمان نبود مادر در روح و روان زنان شاغل نقش به سزایی دارد و همین امر می تواند موجب کاهش کیفیت کار آنان نیز شود.

فرجی بیان کرد: ایجاد مهدهای کودک در دستگاه ها و یا همجوار با محیط های کاری زنان شاغل در کاهش این مشکل نقش موثری دارد که باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

وی با بیان اینکه امنیت شغلی از دیگر مشکلاتی است که میل زنان شاغل به بچه آوری را کاهش داده است، گفت: بسیاری از زنان شاغل به ویژه افراد قراردادی پس از برگشت مجدد به کار ردیف شغلی خود را از دست می دهند و جایگاه آنان تنزل پیدا می کند که این مهم نیز باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.

فرجی بیان کرد: دغدغه امنیت شغلی زنان شاغل در بخش های خصوصی به مراتب بیشتر از نهادهای دولتی است زیرا بسیاری از این افراد پس از فرزند آوری شغل خود را از دست می دهند و کارفرمایان همکاری های لازم را با آنان ندارند.

وی ادامه داد: تمام این موارد دست به دست هم داده و موجب کاهش انگیزه زنان شاغل به فرزند آوری شده است.

مدیرکل دفتر امور زنان و خانواده استانداری مرکزی گفت: اجرای درست قوانین موجود، ایجاد بسترها و امکانات رفاهی بیشتر برای مادر و کودک و توجه به کاهش ساعات کاری زنان به ویژه برای مادران دارای فرزند زیر هفت سال از جمله مواردی است که باید مورد توجه جدی مسوولان امر قرار گیرد تا انگیزه بچه آوری در قشر زنان شاغل افزایش یابد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی نیز گفت: اخراج زنان شاغل در دوران بارداری و دو سال مدت شیردهی ممنوع است.

ناصر شیخی افزود: این امر با توجه به بند 3 سیاست های جمعیتی ابلاغی رهبر معظم انقلاب و بخشنامه وزارت کار در راستای اجرای صحیح تبصره 2 ماده 3 قانون ترویج تغذیه با شیر مادر اعلام شده است.

وی بیان کرد: بر اساس این قانون برای حفظ امنیت شغلی مادران پس از مرخصی زایمان و در حین شیردهی اخراج زنان کارگر اعم از هر تعهد کار نظیر قرارداد مدت موقت، کارمعین و یا قرارداد دایم در ایام مرخصی زایمان و دوران شیردهی تا پایان دو سالگی کودک ممنوع است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی ادامه داد: در برخی موارد مشاهده شده کارفرمایان قبل از وضع حمل قرارداد کار مدت موقت زنان باردار را تمدید نمی کنند که این امر هم از جنبه اجتماعی حقوق کار، برقراری عدالت در بین افراد جامعه و هم از نظر حقوقی ایراد دارد و فریب نسبت به قانون محسوب می شود.

شیخی عنوان کرد: اخراج مادران در زمان مدت بارداری نیز ممنوع است و کارفرمایان موظف هستند امنیت شغلی مادران باردار را تا وضع حمل و از زمان وضع حمل در ایام مرخصی زایمان و دوران شیردهی حفظ کنند و این حکم، همه انواع قراردادهای کار را شامل می شود.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی کشور نیز در سخنانی اعلام کرده، بودجه لازم برای پرداخت کمک هزینه بارداری و افزایش مرخصی زایمان بانوان شاغل از شش ماه به 9 ماهه تامین نشده و این سازمان به دنبال تامین بودجه افزایش مرخصی زایمان تا 9 ماه است.

سیدتقی نوربخش بیان کرده است :تامین اجتماعی تنها قادر به پرداخت کمک هزینه بارداری شش ماهه بانوان است چرا که بودجه پرداختی برای این دوران در اختیار این سازمان است.

برای پرداحت کمک هزینه 9 ماه بارداری رایزنی هایی توسط سازمان تامین اجتماعی کشور صورت گرفته اما هنوز برای این موضوع اعتبار لازم در نظر گرفته نشده و متاسفانه زنان پس از زایمانشان تنها از شش ماه کمک هزینه مرخصی زایمان بهره مند می شوند.

از 280 هزار و 738 بیمه شده اصلی تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی استان مرکزی 47 هزار و 684 نفر را زنان تشکیل می دهند.

از مجموع زنان شاغل بیمه شده استان مرکزی 24 هزار و 294 نفر بیمه اجباری، 268 نفر بیمه اختیاری، هشت هزار و هشت نفر حرف و مشاغل آزاد، یکهزار و 76 نفر بیمه بیکاری، 33نفر بیمه رانندگی، 13 هزار و 870 نفر بیمه قالیبافی، 133 نفر بیمه توافقی و دو نفر بیمه کارگر ساختمانی است

کد مطلب: 45754
زمان انتشار: شنبه 9 خرداد 1394 - 10:14:36
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8-2

دیگر مطالب