به روز شده: 3 ساعت و 21 دقیقه قبل
کد مطلب: 45802
زمان انتشار: سه شنبه 12 خرداد 1394 - 08:59:16

تدوین نقشه راه مدارس ایمن/ دانش‌آموزان باید در امنیت باشند

تدوین نقشه راه مدارس ایمن/ دانش‌آموزان باید در امنیت باشند
کودکان  - معاون عمرانی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه 90 درصد مجموع اعتبارات عمرانی این وزارتخانه صرف تخریب، بازسازی و مقاوم‌سازی مدارس می‌شود، بر ضرورت تامین زیرساخت‌های لازم برای مدیریت بحران در مدارس تاکید کرد.


به گزارش ایسنا، مرتضی رئیسی درباره وضعیت ایمنی مدارس کشور گفت: با اقدام مجلس هفتم شورای اسلامی و تصویب اعتبار چهار میلیارد تومانی، مدارس ایمن به دو سوم افزایش یافتند.

 وی افزود: سمت و سوی اعتبارات عمرانی وزارت آموزش و پرورش به افزایش سطح ایمنی مدارس معطوف است و 90 درصد مجموع اعتبارات ما صرف تخریب، بازسازی و مقاوم سازی مدارس می‌شود.

 معاون عمرانی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه جهت‌گیری مصوبات مجلس شورای اسلامی هم همین موضوع ارتقای ایمنی مدارس است و مهمترین اولویت کاری ماست گفت: اعتبارات عمرانی ملی آموزش و پرورش که به "تخریب، بازسازی و مقاوم سازی مدارس"، "کمک به پروژه‌های مشارکتی" و همچنین " تامین تجهیزات سرمایشی و گرمایشی مدارس" در بودجه سال 94 اختصاص یافت مجموعا 640 میلیارد تومان است که این رقم نسبت به سال گذشته 120 میلیارد تومان و به عبارتی از 22 درصد رشد برخوردار است.

 رئیسی ضمن تاکید بر اینکه البته در کنار این موضوعات باید به تامین زیرساخت های لازم برای مدیریت بحران در مدارس هم توجه کرد گفت: قرار است در مهرماه امسال نمایندگان سازمان ملل و 17 کشور جهان در تهران گرد هم بیایند تا نقشه راه مدارس ایمن را تدوین کنیم. در این برنامه در کنار تامین زیرساختهای ایمنی برای مدارس موضوع مدیریت بحران و حوادث و آموزش‌ به دانش آموزان و اولیای مدارس و انتقال آن به خانواده ها که یک اقدام فرهنگی است، مورد توجه قرار خواهد گرفت.

کد مطلب: 45802
زمان انتشار: سه شنبه 12 خرداد 1394 - 08:59:16
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9-2

دیگر مطالب