به روز شده: 6 ساعت و 58 دقیقه قبل
کد مطلب: 45843
زمان انتشار: شنبه 16 خرداد 1394 - 16:13:04

پلیس ویژه کودکان و نوجوانان تشکیل می شود

پلیس ویژه کودکان و نوجوانان تشکیل می شود
کودکان  - رییس اداره حقوقی پلیس آگاهی نیروی انتظامی گفت: تشکیل پلیس ویژه کودکان و نوجوانان که از نوآوری های قانون آیین دادرسی کیفری جدید است، در تیر ماه اجرا می شود.

به گزارش ایرنا از پایگاه خبری پلیس، سرگرد جمشید راد افزود: بر اساس ماده 31 قانون، بمنظور حسن اجرای وظایف ضابطان در مورد کودکان و نوجوانان، پلیس ویژه اطفال و نوجوانان در ناجا تشکیل و مشغول به کار می شود.

وی ادامه داد: با اختصاصی شدن مراجع رسیدگی به جرایم کودکان و نوجوانان در قانون آیین دادرسی کیفری جدید، این امر مستلزم آن است که بازوی اجرایی این مراجع نیز آموزش های لازم را دیده باشند.

جمشید راد با بیان اینکه اکنون با همکاری قوه قضاییه و نمایندگان ناجا از جمله نماینده حقوقی پلیس آگاهی، پیش نویس مقدماتی لایحه پلیس ویژه کودکان و نوجوانان در حال تهیه و تنظیم است، گفت: پس از اجرا شدن قانون آیین دادرسی کیفری، پلیس با کمک قوه قضاییه به جرایم کودکان و نوجوانان رسیدگی می کند.

رییس اداره حقوقی پلیس آگاهی تصریح کرد: از ویژگی های لایحه پلیس ویژه اطفال و نوجوانان این است که از کارکنانی که در رشته های حقوق، روانشناسی و علوم اجتماعی تحصیل کرده اند و تجارب کافی در این زمینه دارند، بهره برداری کاربردی و بهینه می شود.

کلید واژه: کودکان - حقوق کودکان
کد مطلب: 45843
زمان انتشار: شنبه 16 خرداد 1394 - 16:13:04
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5-4

دیگر مطالب