به روز شده: 3 ساعت و 16 دقیقه قبل
کد مطلب: 45844
زمان انتشار: شنبه 16 خرداد 1394 - 16:15:50

کشتار 980 کودک فلسطینی توسط صهیونیست ها

کشتار 980 کودک فلسطینی توسط صهیونیست ها
کودکان  - مرکز رسانه ای فلسطین روز شنبه اعلام کرد که نیروهای امنیتی رژیم صهیونیستی در 3 عملیات تجاوزکارانه اخیر علیه فلسطینیان نوار غزه، 980 کودک بی دفاع زیر 18ساله را کشته است.

به گزارش ایرنا، بر اساس این گزارش،رژیم صهیونیستی در تهاجم های خود هزاران کودک فلسطینی را زخمی و معلول و از شمار زیادی از آنان به عنوان سپر انسانی استفاده کرده است.

رژیم صهیونیستی در حملات نظامی خود به این منطقه تمام موازین بین المللی حقوق کودک و معاهده 1989حقوق کودکان و منشور جهانی حقوق بشر 1948و معاهده 1949ژنو ، را بارها نقض کرده است.

جنبش جهانی دفاع از حقوق کودکان در روز جهانی کودکان قربانی خشونت و جنگ اعلام کرد: سال 2014خونبارترین و دشوارترین سال برای کودکان فلسطینی بوده که تنها در این سال بیش از 530 کودک فلسطینی کشته شده اند.

این نهاد افزود: بر اساس ماده 9 معاهده رم، تاثیر تجاوز و خشونت نیروهای رژیم صهیونیستی بر روان کودکان و ترس و وحشت آنان از صدای شلیک گلوله و تیر و بازداشت آنان از سوی نیروهای امنیتی رژیم صهیونیستی و اعمال مجازات گروهی بر فلسطینیان ساکن غزه از 9سال پیش تا کنون، مصداق نسل کشی علیه ملت فلسطین به شمار می رود.

براساس آمار این نهاد؛ در سال 2014 به طور متوسط ماهانه 197کودک فلسطینی بازداشت شده اند و در سال پیش از آن نیز رقمی درهمین حدود ثبت شده است.

این نهاد حقوق بشری تاکید کرده است: شرایطی که براثر تداوم محاصره نوار غزه و بسته شدن گذرگاه ها برای کودکان این سرزمین فلسطینی ایجاد شده با همه معیارها و معاهدات بین المللی مغایر است. زیرا براساس این معاهدات همه کودکان حق دارند از زندگی محترمانه با تامین کلیه آزادی های انسانی برخوردار شوند.

نهادهای وابسته به سازمان ملل متحد فعال در سرزمین های اشغالی نیز در گزارش اخیر خود به کشتار و جنایت علیه کودکان در تهاجم تابستان گذشته رژیم صهیونیستی به نوار غزه و موارد متعدد نقض حقوق کودکان و کشتار آنان، اشاره کرده اند.

این گزارش محرمانه 22 صفحه ای نهادهای سازمان ملل متحد که رویترز به نسخه ای از آن دست یافته است، برای ارایه به لیلا زروقی نماینده ویژه این سازمان در امور کودکان و درگیری های مسلحانه تهیه شده بود تا به او در تهیه پیش نویس فهرست سالانه ناقضان حقوق کودکان در درگیری های مسلحانه، کمک کند.

بر اساس این گزارش، بیش از 2هزار و 100 فلسطینی که بیشتر آنها را غیرنظامیان تشکیل می دهند در تهاجم سال گذشته رژیم صهیونیستی به نوار غزه کشته شدند.

گزارش آژانس های سازمان ملل متحد نشان می دهد در این تهاجم 7 هفته ای، نزدیک به 540 کودک کشته شدند که 371 نفر آنها 12 ساله یا جوان تر بودند.

براساس یک گزارش دیگر تحقیق وتفحص سازمان ملل متحد درماه آوریل (فروردین/ اردیبهشت)

، در حمله نظامیان رژیم صهیونیستی به مدارس سازمان اونروا در نوار غزه، 44 فلسطینی پناه گرفته در این مدارس کشته شده اند.

کد مطلب: 45844
زمان انتشار: شنبه 16 خرداد 1394 - 16:15:50
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7-3

دیگر مطالب