به روز شده: 2 ساعت و 11 دقیقه قبل
کد مطلب: 45855
زمان انتشار: یکشنبه 17 خرداد 1394 - 11:08:02

اجرای طرح جبرانی برای عقب ماندگی از تحصیل کودکان کار

اجرای طرح جبرانی برای عقب ماندگی از تحصیل کودکان کار
کودکان  - مدیرکل دفتر امور آسیب دیدگان بهزیستی کشور با اشاره به آغاز طرح آموزشی و حمایتی کودک و خانواده به صورت کشوری گفت: در راستای اجرای این طرح، کاهش ساعات حضور کودکان کار در خیابان، جبران عقب ماندگی از تحصیل و توانمندسازی خانواده آنها را دنبال خواهیم کرد.

به گزارش ایرنا از سازمان بهزیستی، ولی الله نصر با اشاره به آغاز طرح آموزشی -حمایتی کودک و خانواده با استفاده از ظرفیت سازمان های مردم نهاد(ان جی او) بصورت کشوری افزود: این طرح در سال 92 و 93 به صورت پایلوت با هدف کاهش خدمات شبانه روزی و ارائه و ارتقا خدمات سرپایی اجرایی شد.

وی با تاکید بر کاهش آسیب در حوزه کودکان کار و خیابان تصریح کرد: در راستای اجرای طرح آموزشی - حمایتی کودک وخانواده، کاهش ساعات حضور کودکان کار در خیابان، جبران عقب ماندگی از تحصیل آنها و توانمند سازی خانواده کودکان کار و خیابان را دنبال خواهیم کرد.

نصر با اشاره به اصل 30 قانون اساسی مبنی بر فراهم آوردن شرایط تحصیل برای تمامی افراد تا پایان دوره متوسطه گفت: سال گذشته بهزیستی با همکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای بحث عقب ماندگی تحصیلی کودکان کار اقدامات موثری در استان های خوزستان، فارس، البرز و تهران انجام داد.

مدیرکل دفتر امور آسیب دیدگان بهزیستی کشور افزود: سال گذشته برای این امر اعتباری بیش از 30 میلیارد ریال درنظر گرفته شده بود.

وی یادآور شد: بهزیستی درنظر دارد در سال جاری طرح عقب ماندگی تحصیلی کودکان کار را در استان سیستان وبلوچستان و خراسان جنوبی اجرا کند تا به این وسیله بتواند تعداد کودکان بازمانده از تحصیل را کاهش دهد.

کد مطلب: 45855
زمان انتشار: یکشنبه 17 خرداد 1394 - 11:08:02
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7-4

دیگر مطالب